Galatasaray'ın 6 milyon euro karşılışında transfer ettiği Yusuf Demir'de hiçbir durum tahmin edildiği gibi olmadı. Yusuf'u yerli statüsünde oynatmayı düşünen sarı kırmızılılara TFF'den umduğu yanıt gelmedi.

Yusuf'un ilk karşılalşmalardaki gibi hareketli ve heyecan yaratan performansının da devamı gelmeyince, Yusuf, süre almakta  zorluk çekmeye başladı.

Cimbom bu durumun üzerine 19 yaşındaki oyuncusunu kiralık göndermek için harekete geçti. Ancak Yusuf, başta Ümraniyespor olmak üzere gelen kiralık tekliflerini kabul etmeyince süreçte herhangi ileleyiş olmadı.

Ara transfer sürecinin 5 Mart'a kadar uzatılmasının ardından sarı kırmızılılardan futbolcuyu kiralamak adına son bir hamle daha geldi. Yusuf Demir'i ikna eden teknik heyet, futbolcunun Kasımpaşa'ya  transferi için bütün şartların oluşturduğu kaydedildi.

Takvim gazetesinin haberine göre; Yusuf'un transfer için TFF ile görüşme gerçekleştiren ve izni alan Cimbom, yer alan "bir sezon sezon içerisinde 3 ayrı takımda forma giyemez" kuralını esnetti.

Yusuf Demir, Rapid Wien ve Galatasaray'dan sonra bu sezon Kasımpaşa takımında oynayabilecek.. Geriye son ayrıntılar kaldı ve onların hal olması ile imzalar atılacak.