NTV Spor'un haberine göre;

TFF'nin Riva'daki yer alan merkez binasına 1 Eylül'de gerçekleştirilen silahlı saldırının ilk incelemelere göre saldırının 200 metre civarında yapıldığı ve 11 el ateş açıldığı, saldırının binanın arka kısmındaki dere tarafından yapıldığı kaydedildi.

Toplantı odasının olduğu kata 5, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin odasına da bir merminin isabet ettiği, saldırı esnasında yönetimin toplantıda olduğu ifade edildi.

Saldırıdan sonra gözaltına alınan suçlulardan Cüneyt U'nun verdiği ilk ifadesinde olay sırasında alkollü olduğunu, havaya ateş ettiğini ve kesin olarak hedef almadığını, olayın bir talihsizlik ve pişmanlık duyduğunu dile getirdiği belirtildi.

Benzeri 18 suçtan kaydının bulınduğu tespit edilen Cüneyt U'nun gümrük müşavirliği görevi yaptığı bilgisine edinildi.

Diğer taraftan   saldırıdan sonra Cüneyt U'nun evinde gerçekleştirilen arama esnasında 2 av tüfeği ve hobi bahçesinde olayda kullanıldığı ifade edilen 2 adet 9 mm silah ve 12 fişek bulundu.

Riva'daki merkez binasına yapılan saldırıyla ilgili gözaltına alınan zanlıların olay yerine geliş ve gidişleri ile aramalarda silahların bulunma zamanı  kameralarca kaydedildiği belirtildi.

Emniyet tarafından paylaşılmış olan kamera kayıtlarda, suçlular Cüneyt U. ve Oğuzhan G'nin beyaz bir arabayla TFF'nin Riva'daki merkez binasının yakınındaki Çayağzı Deresi'nin karşı tarafına geldiği görülmekte.

Kamera kayıtlarına göre,  bölgeye saat 13.15'te   gelen zanlılar, saat 17.53'te bölgeden ayrılıyor.