Trabzonspor’un Avusturya’da devam ettiği ikinci etap kamp hazırlıklarına daha önce Liverpool’da Jürgen Klopp’un ekibinde görev yapan dünyaca ünlü taç antrenörü Thomas Gronnemark dahil oldu.

Yeni sezon hazırlıklarına Avusturya'nın Bad Haring kentinde devam eden Trabzonspor’un anlaşma sağladığı taç antrenörü Thomas Gronnemark, bugün kampa katıldı. Bordo mavili ekip, yeni taç antrenörü ile bugün ilk taktik antrenmanında çalıştı.

Geçmiş yılda Liverpool, Midtjylland ve Ajax gibi kulüplerde görev yapan Danimarkalı taç antrenörü Thomas Gronnemark, yeni sezonda yeniliklerden bulunmak isteyen teknik adam Abdullah Avcı’nın isteği doğrultusunda teknik ekibe dahil oldu. 46 yaşındaki antrenör, kampta oyuncular ile savunma özelinde taktiksel çalışmalar yapacak. Sezon içerisinde aralıkları ile takımda görev alması planlanan Gronnemark, geçen sezon Nuri Şahin yönetimindeki Fraport TAV Antalyaspor’a da kısa zamanlı eğitim vermişti.

İstanbul’dan dönen teknik adam Abdullah Avcı yönetiminde sabah antrenmanı yapan bordo mavili takım, dinamik ısınma, 5’e 2 ve taç çalışmaları yaptı. İzinli olan ve dün uçağı geç saatte iniş yaptığı için antrenmanını kaçıran Djaniny, bugün takıma dahil oldu. Tedavisine devam edilen Serkan Asan ise takımdan ayrı salon çalışması yaptı. Trabzonspor, bu akşam gerçekleştireceği idmanla hazırlıklarına devam edecek. (NTV Spor)