Galatasaray'ın Arsenal'dan renklerine bağladığı Lucas Torreira, açıklamalarda bulundu.

"Şampiyonluk için önemli bir maç"

"Önemli bir maç. Taraftarların desteği çok daha önemli. Onların desteğiyle çok daha iyi oynuyoruz. Son maçta da bizi yalnız bırakmadılar. Milli aradan önceki son maçımız. Kazandığımızda liderlik şansımız da var. Şampiyonluk yolunda önemli bir maç. Kazanmak için elimizden geleni yapacağız"

"Gelmeden önce Muslera ile konuştum"

"Muslera buraya gelmemin önemli bir parçası oldu. Gelmeden önce onunla konuştuk. Bana çok yardımcı oldu. Projeyi ve burada ne yapmak istediğimiz konusunda projeleri anlattı. Erden Bey'le (Timur), hocamızla, başkanla konuştuk. Burada taraftar da çok önemli bir parça. Burada güzel şeyler başarmak, bu projenin parçası olmak için geldim. Galatasaray gerçekten çok büyük bir kulüp."

"Burada, harika bir taraftar var. Beni kendi aralarında aldılar. Sabah dörtte bizi karşıladılar. Uruguaylı taraftarlar da çok tutkuludurlar. Buradaki taraftarlar da çok tutkulu. Birbirleriyle benzerlik gösteriyorlar. Bulunduğum ekipte kendimi taraftara adamayı seviyorum. Çok yakın hissettim. Taraftarın çok büyük desteğini görüyorum. Harika bir taraftar olduğunu düşünüyorum."

Torreira; Galatasaray'da oynadıktan sonra hedefinin Avrupa'ya gitmek mi yoksa burada kalmak mı sorulan soruya şöyle cevapta bulundu:

"Şimdilik Galatasaray'a odaklandım. 5 yıllık bir kontrat imzaladık. Futbolda gelecekte ne olacak bilmiyorum. Şu anda kendimi Galatasaray'a adadım. Taraftarlar beni çok iyi şekilde karşıladı. Elimden gelen en iyi şekilde oynamak istiyorum. Dünya Kupası'nda da oynayacağız. Bunlara odaklandım. Önümüzdeki senelerde neler olacağını göreceğiz. Şu an çok mutluyum. Çok iyi bir iş çıkaracağımıza inanıyorum"

"Galatasaray'ın hedefi şampiyon olmaktır"

"Galatasaray çok büyük bir kulüp. Transferin son gününde çok büyük isimler geldi, bizimle beraber çalışmaya başladılar. Galatasaray'ın hedefi şampiyon olmaktır, ismine yakışan budur. Zaten biz de bunun için mücadele edeceğiz, daha sonra Avrupa’ya gidelim, Avrupa’da mücadele edelim. Bu şekilde olması için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Her oyuncu Galatasaray'a geldiğinde böyle yapmalı zaten. Biz de bunu yapmaya hazırız."

Kaynak: NTV Spor