Sezonun açılış maçında Antalyaspor'u deplasmanda Muslera'nın penaltı kurtardığı ve Gomis'in son dakikada attığı gole kadar yaşadığı tehlikelere rağmen 1-0 yenen Galatasaray'da Teknik Direktör Okan Buruk açıklamalarad bulundu. Genç teknik adam Gomis planlarının işe yaradığını ve Muslera'nın da kendileri lehine çok önemli kurtarışlar yaptığını dile getirerek yeni transferlerden Mertens ile Torreira'nın ne zaman oynayabileceğinden de bahsetti.


Okan Buruk şu açıklamaları yaptı:


Gomis planı işe yaradı

İnanılmaz nem var. İki takımda dinlenmeleri gördük. İki takıma da gitti geldi maç. Muslera, bizim için önemli iş yaptı. Oyuna hakim olduğumuz dakikalar vardı. İkinci yarıda da oyun el değiştirdi. Gomis'i öne almak, Seferovic'i arkaya almak hemen sonuç verdi.


Muslera net pozisyonlar kurtardı

Her oyuncuya, her dakika ihtiyacımız olacak. Geniş ve kaliteli kadro kurmaya çalışıyoruz. 3 puanı almış şekilde taraftarımızın önüne çıkmak çok önemli. Onları maça davet ediyoruz. Onlarla inşallah nice 3 puanlar alıp şampiyonluk kutlayacağız. Muslera net pozisyonlar kurtardı. Oyun çok fazla el değiştirdi.


Mertens ve Torreira ne zaman oynayacak?

Yeni gelen oyuncuların desteği olacak. Biz daha iyi form tutacağız. Daha iyi atmosferlerde oynayacağız. Takım olarak iyi olacağız. Yarışın içindeyken çok fazla transfer konuşmak istemiyorum. Elimizdeki oyunculara saygı duyuyorum. Mertens önde 4 bölgede oynadı. Torreira, ikili orta sahada da oynayabilir. Oyun kurma ve oyunu rakip yarı alana yıkmak için önemli. Bize büyük katkı yapacaklar. Yeni gelenleri de kadroya katacağız. Gelen oyunculara testler yapacağız, maça ne zaman çıkabileceklerini de net şekilde göreceğiz.