Yeni sezon öncesi yeni yönetim Domenec Torrent ile yolları ayırarak Okan Buruk ile anlaştı. İspanyol çalıştırıcı Torrent, sarı-kırmızılı kulübü FIFA'ya şikayet etti.

158 GÜN GÖREVDE KALDI

Galatasaray'da Burak Elmas döneminde Fatih Terim'le yolların ayrılmasının ardından göreve getirilen Domenec Torrent, sarı-kırmızılıların başında 158 gün kaldı. 

İŞTE ÖDENECEK TAZMİNAT

İspanyol teknik adam ve ekibine toplamda 2 milyon 149 bin euro tazminat ödeneceği öğrenildi. Domenec Torrent ve ekibi, sözleşmelerinde yazan bedelde indirime gitmedi.

İKİNCİ GÖRÜŞMEYE GELMEDİ

Torrent ile Galatasaray arasındaki fesih görüşmeleri bugün sonuçlandı. Galatasaray'da görevden alınan Domenec Torrent'in kendi isteğiyle toplantıya katılmadığı öğrenildi.

FIFA'YA ŞİKAYET

Torrent, Galatasaray'ı FIFA'ya şikayet etti. İspanyol hoca alacakları ile birlikte imaj hakkının zarar gördüğü gerekçesiyle ekstra tazminat talep etti. Torrent'in yardımcıları da dava açtı. Yönetim tarafından hazırlanan karşı savunmada, Torrent'in açıklamaları ile kulübe zarar verdiği, ekibiyle istenilen mesaiyi sunamadıkları dile getirildi.

20 MAÇTA 7 GALİBİYET ALDI

Domenec Torrent, 14 Ocak 2022'de göreve geldiği sarı-kırmızılı takımın başında 18 Süper Lig, 2 UEFA Avrupa Ligi maçı olmak üzere 20 müsabakada görev aldı ve 7 galibiyetle sahadan ayrıldı. Torrent döneminde takım 8 kez mağlup olurken, 5 maçta da puanları paylaştı. Domenec Torrent döneminde Galatasaray Süper Lig'i 13'üncü sırada tamamladı. 

Domenec Torrent yönetimindeki Galatasaray, UEFA Avrupa Ligi Son 16 Turu'nda Barcelona ile deplasmanda 0-0 berabere kaldı. Sarı-kırmızılılar rakibine Nef Stadyumu'nda 2-1 mağlup oldu ve turnuvaya erken veda etti.