Trabzonspor'da Başkan Ahmet Ağaoğlu, TVNET'te konuk olduğu bir programda 16 Şubat Perşembe günü UEFA Avrupa Konferans Ligi play-off turunda oynanacaları Basel jarşılaşmasının bilet gelirlerinin deprem bölgesine bağış yapacaklarını dıuırdı.

AHMET AĞAOĞLU'NUN AÇIKLAMALARI:

 "Bütün spor kulüpleri hemen aksiyon aldı. Bizim şansımız bölgeye en yakın kulüp olmamız. Felaketi duyar duymaz kulüp olarak belediye ve valiliğimizle harekete geçtik. Aklımıza ilk gelen şey, TS Club'taki tüm ürünleri AFAD'ın talimatları doğrultusunda bölgeye ulaştırmaktı. Bütün ürünlerimizi Trabzon'daki depolarımızdan temin ettik."

"Depremin 1. günü akşama doğru UEFA bizimle iletişime geçti. Stadyumun ve şehrin durumunu sordular. Herhangi bir sorun olmadığını ilettik. UEFA'nın bu tür karşılaşmalarda şartlar müsaitse maçların oynanmasından yana tavır alıyor. Bize maçın oynanacağını ilettiler. Kulüpler Birliği olarak TFF ile bir görüşme gerçekleştirdik. Hatayspor ve Gaziantep FK'nın müsabakalarının ve ligdeki durumlarının dondurulması ilk karar oldu. Gelecek yıl bir daha değerlendirilecek. Futbol müsabakalarına ülke genelinde ara verildi ama bizim Basel maçımız oynanacak. Trabzonspor yönetim kurulu olarak bu maçın bilet gelirlerini depremzedelere bağışlanması kararını aldık. Kombine sahiplerinden bir defaya mahsus bilet almalarını istedik."

"Tam olarak kesinleşmedi ama Bundesliga'dan bir kulüp başkanı arayarak bir çalışma içinde olduğunu, 50 bin kişilik büyük bir stadyumda Trabzonspor'la bir maç yapıp ve bunun gelirini depremzedelere bağışlanması için görüşmeler yaptığını, sonuçlandığında bunu resmi bir teklif olarak bize ileteceklerini söylediler. Takvime göre gidip bu maçı oynayacağız."