Başkan Ertuğrul Doğan döneminde ilk transferd dönemini geçiren Trabzonspor, ilk etapta kadrosuna kattığı isimlerle çok da istenen seviyeye gelemdi. Antalyaspor'u yense de Galatasaray deplasmanı ve Rizespor'a karşısında aldığı mağlubiyetlerle hüsran yaşayan bordo mavililer, 5-1'lik Kasımpaşa galibiyeti ile nefes almıştı. Milli aranın yanı sıra tescil döneminin Avrupa'dan sonra bitecek olması nedeniyle fırsat hamlelerini değerlendiren bordo mavililer 3 oyuncuyu bitrden bitirdi. Gözler ise orta sahaya çevrildi.

Mendy bitti

Trabzonspor'un en çok uğraş verdiği isimlerden biri Batista Mendy oldu. Haftalarca peşinden koşulan 23 yaşındaki orta saha oyuncusu için Angers SCO ile 4.4 milyon euro karşılığında anlaşma sağlandı. Kendisine de 1.3 milyon eurodan başlayan ve 1.6 milyon euroya kadar devam eden 4 yıllık kontrat imzalatıldı.

Pepe bobması patladı!

Daha önce adı Beşiktaş ve Fenerbahçe ile anılan ancak transferi gerçekleşmeyen, Suudi Arabistan'a da gitmeyen Nicolas Pepe Trabzonspor'a imza attı. Bordo mavililer 6'ıncı Fildişi Sahilleri pasaportlu oyuncuyu KAP'a bildirmeyi başardı. Arsenal ile sözleşmesi sona eren yıldız futbolcu toplamda 3.35 milyon euro kazanacak.

Sıra Onuachu'da

Petkovic'ten istediği sonucu alamayan Trabzonspor'da gözler yeni bir forvetin üzerindeydi. Birçok isim yazıldı ancak Paul Onuachu üzerinde karar kılındı. Southmapton ile sağlanan görüşmelerden sonra Afrikalı forvet artık gollerini Fırtına için atacak. Bugün de KAP'a bildirilecek.

Orta sahaya da takviye

Bu kadar transfere rağmen halen eksiği bulunan Trabzonspor'da oyunun merkezinde takımı yönlendirebilecek ve oyunun iki yönünü de oynayabilecek bir oyuncu için temaslar devam ediyor. Orsic'e lisans çıkarılmaması, Koita'nın gönderilmesi gibi formüller masada ancak hangisinin gerçekleşeceği şu an bilinmiyor. Fransa, İngiltere ve İtalya'da futbolcu araştırılıyor. Eğer kontenjan eksilirse transfer için de imza atılması konusunda adımlar hızlanacak.