Vitor Hugo ile birlikte son senelerin en iyi stoper tandemlerinden birini oluşturan ve 38 yıl sonra gelen şampiyonlukta büyük katkısı bulunan Edgar Ié'nin çarpraz bağları kopmuştu. Afrika asıllı oyuncunun durumunu yakından takip eden bordo mavili yönetim, menajerine ise tarih olarak eylül ayını gösterdi. Eğer iyileşmedeki derece futbola kısa sürede adapte olabilecek düzeye gelirse yeniden transfer görüşmeleri gerçekleştirilecek.


edgar-ie


Kontenjan da önemli

Trabzonspor'un geçtiğimiz sezon yakaladığı şampiyonlukta sezon başı performansıyla önemli katkı veren Edgar Ie'nin çapraz bağları kopmuştu. Yaşadığı talihsiz sakatlık sonrası sezonu kapatmış ve karşılıklı anlaşılarak yollar ayrılmıştı. Bu sürenin ardından çapraz bağ ameliyatı olan ve henüz tam olarak sahalara dönemeyen Edgar Ie'nin ilk raporunda sakatlığında olumlu yönde iyileşmeler olduğu belirtildi. Ancak Şampiyonlar Ligi maçları ve 5 Ağustos tarihinde başlayacak olan lig nedeniyle daha hazır bir oyuncu arayışı içerisinde olan bordo-mavililerin Egdar Ie'nin menajerine, haber gönderdiği bildirildi. Takvim'in haberine göre; yönetimin "Eylül ayındaki sağlık raporlarına göre ve o dönemki yabancı kontenjanımızdaki boşluğa göre yeniden görüşebiliriz" dediği öğrenildi. Oyuncunun menajerinin ise bu süre zarfında Edgar'a kulüp bakacağı ancak Trabzonspor'a da yeni bir sağlık raporu gönderileceği ifade edildi. Bordo-mavili taraftarlar da Portekizli stoper ile ilgili gelişmeleri büyük bir merak içerisinde bekliyor. Portekizli stoper geçen sezonki performansıyla şampiyonlukta katkı sağlayan isimlerden birisi olmuştu.Edgar Miguel lé kimdir?

Benin'in başkenti Bissau'da 1 Mayıs 1994 tarihinde dünyaya gelen Edgar Ié, futbola Sporting Lizbon alt yapısında başladı. Sırasıyla 15,17 ve 19 yaş takımı formalarını giyen 25 yaşındaki stoper buradan Barcelona B'ye transfer oldu. Villarreal'e bedelsiz geçiş yapan Edgar'ın Portekiz'e dönüşü Belenenses ile oldu. Gösterdiği performansla Lille'in dikkatini çekti. Nantes'a kiralandı ve geçen sezonun ikinci yarısını orada geçirdi. Boyu 1.82'dir. Portekiz Milli Takımı'nda 1 kez forma giydi. Kariyerinde 150 karşılaşmaya çıktı ve 1 gol atıp 2 de asist yaptı.