Tarihin en yüksek bütçeli kadrosunu kurmasına rağmen hem şampiyonluk mücadelesinin oldukça uzağında kalan hem de son olarak Avrupa'dan elenen Trabzonspor'un elinde sadece Türkiye Kupası kaldı. Gelecek sezon Avrupa'ya gidememe ihtimalini de düşünen bordo mavililerin hedefi ucuz maliyetli isimlerle yola devam etmek. Bunun için de öncelikli olarak yüksek maaş alan veya transferde yüksek bonservis getirebilecek oyuncularla yolları ayırmak. Ayrıca gelecek futbolcular için de genelde sözleşmesi bitecekler üzerinden operasyon yürütülüyor. Onlardan biri de Miha Zajc oldu.


 

MAREK HAMSIK'İN YERİNE

Avcı da Zajc'a onay verdi. Teknik direktör Abdullah Avcı'nın çok beğendiği Sloven oyuncu ile Beşiktaş da ilgileniyor. Trabzonspor elini çabuk tutmak istiyor. Bonservis maliyeti bulunmayan başarılı orta saha oyuncusu konusunda lig biter bitmez resmi teklif yapılacak. Türkiye'de mutlu olan Zajc'ın önceliği, düzenli forma giyebileceği bir takıma gitmek. Karadeniz devinde mevcut kadroda 8 numara eksikliği yaşanırken, bu bölgede Abdülkadir Ömür kullanılıyor. Zajc hamlesiyle, Hamsik'in boşluğunun doldurulması hedefleniyor.

Abdullah Avcı, Marek Hamsik ile ilgili şunları söylemişti: "Zaman zaman Marek ile geleceğiyle ilgili konuşuyoruz. İnsan sevdiği bir şeyden kolay kolay uzaklaşmak istemez. Benimle paylaştıkları benimle kalsın. Onu Marek'in ağzında duyarsanız daha sağlıklı olur. Trabzonspor'da olur veya olmaz, bu konuyu Marek'in ağzından duymanız lazım. 3 ay daha bizimle."