Bu sezon Nenad Bjelica ile şampiyonluk mücadelesi vermek isteyen Trabzonspor, çalışmalarına Slovenya'nın Kranj kentinde devam ediyor. Milli oyuncuların da katılımı ile tam kadro çalışma imkanı yakalayan bordo mavililerde Hırvat çalıştırıcı öğrencilerine adeta nefes aldırmıyor. Fırtına cumartesi günü de Macar temsilcisi MOL Fehervar ile kozlarını paylaşacak.

F0sAgXFWAAYAsKz

5'inci transfer Filip Benkovic

Trabzonspor bu sezonki ilk transferini Dimitrios Kourbelis ile gerçekleştirmişti. Sonrasında Real Valladolid ile kontratı sona eren Joaquin Fernandez ile Southampton'dan bonservisi alınan Mislav Orsic Trabzon'a ayak basmıştı. Uğurcan'ın olası transferinde listeye eklenebilecek Onuralp Çevikalp takviyesi yapıdı. Bugünde Udinese'den Filip Benkovic kiralandı.

20330c5e-luox73h5ohve5ekycayb

Trabzonspor KAP'a bildirdi

Bu akşam itibarıyla 5'inci transferine imza attıran Trabzonspor, anlaşmayı Kamuyu Aydınlatma Platformu aracılığı ile duyurdu. Buna göre Hırvat stoper 1 seneliğine kiralandı. Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı; "Profesyonel futbolcu Filip Benkovic'in, 2023-24 futbol sezonu sonuna kadar satın alma opsiyonlu olarak kiralanması konusunda anlaşma sağlanmıştır. Anlaşmaya göre, Udinese'ye, kiralama bedeli olarak 500.000.-EUR ödeme yapılacaktır. Satın alma opsiyonunun Kulübümüz tarafından kullanılması halinde, sözleşme fesih bedeli olarak 4 (Dört) taksit halinde 2.500.000.-EUR ödeme yapılacaktır. Satın alma opsiyonu kullanıldıktan sonra futbolcunun bir başka kulübe transfer olması durumunda elde edilecek transfer bedelinin, işbu anlaşma dolayısıyla söz konusu kulübe ödenen/ödenecek bedeller düşüldükten sonra kalan kısmının, %10'u ödenecektir.

Kamuoyuna duyurulur.

Saygılarımızla."

ekran-resmi-2023-07-10-190634

1.1 milyon euro kazanacak

Trabzonspor'un bugün kadrosuna kattığı Filip Benkovic'in kazanacağı ücret de belli oldu. Yıllık maaşının yanı sıra çeşitli opsiyonlar da sözleşmeye eklendi. KAP'a yapılan açıklamada "Profesyonel futbolcu Filip Benkovic ile aşağıdaki şekilde anlaşma sağlanmıştır. 2023-24 futbol sezonu kiralama dönemi için 1.100.000.-EUR garanti ücret ödenecektir. Opsiyon hakkının Kulübümüz tarafından kullanılması halinde; futbolcu ile olan sözleşme 2+1 yıl olarak gerçekleşecektir.

Buna göre; Futbolcuya,

2024-25 sezonu için 1.200.000.-EUR,

2025-26 sezonu için 1.300.000.-EUR,

2026-27 opsiyon sezonu için 1.300.000.-EUR garanti ücret ödenecektir.


Kamuoyuna duyurulur.

Saygılarımızla." ifadeleri kullanıldı.

filip-benkovic

Kampa katılıyor

Dün geldiği İstanbul'da bugün sağlık kontrolündne geçen Filip Benkovic, Trabzonspor'un kampına katılmak üzere Slovenya'ya hareket etti. Nenad Bjelica'nın istediği uzun boylu, hava toplarında hakim ve müdahaleleri ile rakip forvetlere zor anlar yaşatacak bir profil tanımlaması sonrasında alınan 25 yaşındaki oyuncunun ilk 11'de şans bulması bekleniyor.

filip-benkovic-depophotos-arsiv-2074083

Taraftardan tepki

Bugün Filip Benkovic'i kiraladığını duyuran Trabzonspor'da yapılan anlaşma çok da hoş karşılanmadı. Bordo mavili taraftarlar sosyal medyada çok sayıda mesaj atarak transferi ve ödenecek ücreti eleştirdi. Son 3 sezonundaki maç ortalaması 7-8 civarında olan Hırvat futbolcuya ödenecek 1.1 milyon euronun yanı sıra taahhüt edilem opsiyonlu 1.2 milyon euro ve 1.3 milyon euro değerindeki sözleşme eleştiri oklarının hedefi oldu.