Dün Enis Bardhi'yi getirerek önemli bir transfere imza atan Trabzonspor'da sıra sağ stopere geldi. Edgar'ın sakatlığından bu yana devam eden süreçte önce takım içinden çözüm bulan Fırtına, haziran ayından it ibaren birçok futbolcu ile temasa geçip menajerleri ve kulüpleriyle görüşmüş ancak işi resmiyete kavuşturamamıştı. İspanya'da La Liga ekiplerinden Real Betis'te forma giyen Marc Bartra ile de ilgilenen ve 1.5 aydır pazarlıklarını sürdüren bordo mavililer artık sona geldi.


Ağaoğlu İspanya'da

Abdullah Avcı'nın ısrarla istediği ve kadroya katılması konusunda ilk sıralarda yer verdiği İspanyol stoper için dün Enis Bardhi'yi getiren uçakla Başkan Ahmet Ağaoğlu İspanya'ya gitti. Aynı uçak bu sabah da havalanacak ve ygıldız oyuncu için iniş yapacak. Aradaki pürüzlerin giderilmesinin ardından Trabzon'a geri dönecek. 4 kişilik yolcu listesi bulunan uçak şehre geldikten sonra KAP bildiriminin de yapılması bekleniyor.


 

Daha önce anlaşılamamıştı

Stoper için birçok ismin adı geçerken, en başından bu yana listenin üst sıralarında yazan ve daha önce görüşülen ancak anlaşma sağlanamayan Marc Bartra'da karar kılındı. Karadeniz ekibi, sezon sonunda sözleşmesi sona erecek olan 31 yaşındaki oyuncu için Real Betis'le anlaşma sağladı.


Son detayları görüşecek

İspanyol stoperle de el sıkışan Fırtına, yıldız oyuncuyu Trabzon'a davet etti. Tecrübeli savunmacının bugün (12 Ağustos) son detayları görüşmek ve sağlık kontrollerinden geçmek için Türkiye'ye geleceği öğrenildi.


Kupa koleksiyoneri!

Önemli bir yıldızı kadrosuna katmayan hazırlanan Bordo-Mavililer adeta bir kupa koleksiyonerini renklerine bağlayacak. Kariyerinde Barcelona, Borussia Dortmund ve Real Betis formaları giyen Bartra, 2 Şampiyonlar Ligi, 1 Süper Kupa, 1 FIFA Kulüpler Dünya Kupası, 5 İspanya La Liga, 2 İspanya Süper Kupası, 3 İspanya Kupası ve 1 Almanya Kupası kazandı.