Yeni sezon öncesinde yaptığı transferlere rağman istediği başlangıcı yapamayan Trabzonspor, Kasımpaşa karşısında aldığı 5-1'lik galibiyetle birlikte Beşiktaş maçı öncesinde moral buldu. Siyah beyazlılarla milli ara sonrası oynayacağı derbi karşılaşmasına kadar tam kadro olmak ve istediği oyunculara imza attırmayı hedefleyen Fırtına'da 2 oyuncunun gelişi için artık sayılı saatler var. Aynı mevkiye yapılacak hamlelerin kısa süre içerisinde KAP'a bildirilmesi bekleniyor.

berat-ozdemir-2102867

İlk hamle Berat

Trabzonspor, Abdullah Avcı döneminde transfer ettiği ve Al Ettifaq'a sattığı Berat Özdemir'i yeniden kadrosuna katmaya hazırlanıyor. Yönetim hem bölgede daha iyi oyuncularla mücadele etmek hem de kaliteyi yukarı çekmenin yanı sıra kontenjan açısından da rahatlamayı hedeflerken milli futbolcu gece saatlerinde İstanbul'a gelerek sağlık kontrolünden geçti. Sıra ise imzaların atılmasında. Berat için kiralama bedeli ödenmesi beklenmiyor.

batista-mendy-trabzonspor-depophotos-arsiv-2099459-1

Mendy sonunda oldu!

İkinci operasyonun en üst sıralarında yer alan Batista Mendy için görüşmelerini sürdüren Trabzonspor, Fransız futbolcunun kulübü Angers SCO'yu ikna etmesine rağmen 23 yaşındaki oyuncunun gelme konusundaki kararsızlığını aşamamıştı. Fotomaç muhabiri Yunus Emre Sel, Fırtına'nın siyah beyazlı ekibe 4.5 milyon euro bonservis ve 1 milyon euro bonus ödeneceğini duyurup Mendy'nin de çarşamba günü özel uçakla geleceğini açıkladı.