Trabzonspor stoper transferinde kritik viraja giriyor. Özellikle son 1 aylık süreçte bir çok oyuncu ile görüşme yapan fakst bir türlü mutlu sona ulaşamayan bordo mavililer, artık stoper transferini bitirmek istediği ifade ediliyor.

Teknik adam Abdullah Avcı'nın da yeni savunmacının Avusturya kampına gelmesini dört gözle beklediği aktarıldı. Rotayı İngiltere’ye çeviren Karadeniz devi, Axel Tuanzebe ve Jannik Vestergaard için nabız yokladığı söz konusuydu.

Danimarkalı Vestergaard için Leicester City çok yüksek isteklerde bulunurken, Tuanzebe ismi ağırlık kazandığı kaydedildi. Manchester United’ın 24 yaşındaki savunma oyuncusunu transfer etmek isteyen Karadeniz devi, İngiltere’ye çıkarma yapacak. Bordo mavili kulübün yöneticileri, burada hem futbolcu tarafı hem de kulüp ile bire bir  görüşme gerçekleştireceği ifade edildi.

Fırtına, Şampiyonlar Ligi kozu ile transferi bitirmek amacında olduğu aktarılıyor. Geçen sezon önce Aston Villa, ardından Napoli’de kiralık olarak oynayan1.85 boyundaki Tuanzebe, artık düzenli olarak oynayabilecdği bir tskumda oynamayı hedefliyor. Teknik direktör Abdullah Avcı’nın da onayda bulunduğu Kongo asıllı İngiliz yıldızın transferi, bir kaç gün içinde netleşecek.
(Fanatik)