Ahmet Ağaoğlu'ndan Sosa ve Novak açıklaması!

Spor Toto süper Lig ekiplerinden Trabzonspor'un başkanı Ahmet Ağaoğlu, liglerin oynanıp oynanmayacağıyla ilgili, "UEFA VE FIFA'nın tavsiyeleri çok önemli. Oradan çıkacak olan kararlara göre ligin gidişatı belirlenecek. 5 büyük lig ne uyguluyorsa biz de 6'ncı büyük ligiz diyorsak ona göre kararlarımızı uygulamalıyız" ifadelerini kullandı.

Ahmet Ağaoğlu'ndan Sosa ve Novak açıklaması!

Süper Lig ekiplerinden Trabzonspor'un başkanı Ahmet Ağaoğlu verdiği bir röportajda gündeme dair açıklamalarda bulundu. Liglerin oynanıp oynanmamasından, takımdaki oyuncuların durumuna kadar değerlendirmelerde bulunan başkan Ağaoğlu, "Futbolcu sözleşmeleri ile ilgili UEFA ve FIFA'nın kararı önemli" ifadelerini kullandı.

Bordo Mavili kulübün başkanı Ahmet Ağaoğlu, liglerin oynanıp oynanmayacağıyla ilgili şu açıklamayı yaptı; "UEFA VE FIFA'nın tavsiyeleri çok önemli. Oradan çıkacak olan kararlara göre ligin gidişatı belirlenecek. 5 büyük lig ne uyguluyorsa biz de 6'ncı büyük ligiz diyorsak ona göre kararlarımızı uygulamalıyız" 

Ağaoğlu, koronavirüs nedeniyle liglerin ertelenmesi ve Bordo Mavili takımda sözleşmeleri Mayıs ayında sona erecek olan oyuncular hakkında da açıklamada bulundu.

UEFA ve FIFA'nın yapacağı açıklamaya göre takımın yol haritasını çizeceklerini dile getiren başkan Ağaoğlu, "Önemli olan sürecin ne olacağı. Bizim hangi konuda nasıl adım atacağımızı süreç belirleyecek. Ekonomik olarak nasıl etkileneceğiz o zaman belli olacak. Futbolcularımızla yılık ücret indirimi gibi bir görüşme yapmadık. Hareket etmek için sürecin belli olması lazım. Şu an futbolcularla görüştükten bir iki ay sonra zaman uzadı tekrar görüşelim dememek için tamamen sürecin netleşmesini beklemek ve ona göre kararlar almak lazım. O nedenle takımımızdan kimseyle bu konuşmaları yapmadık" ifadelerini kullandı.

Trabzonspor'da başta Sosa ve Novak olmak üzere sezon sonu sözleşmesi bitecek oyuncular için ise Ağaoğlu şu açıklamada bulundu; "Uzun süredir görüşmelere sürüyor ancak sonuçlanmış bir durum yok ancak olumsuz bir durum da yok, hiçbir olumsuzluk yaşamıyoruz" 

Kaynak: Super Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER