Ahmet Ağaoğlu, Nwakaeme'ye gelen teklifi açıkladı!

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Trabzonspor'un başkanı Ahmet Ağaoğlu, Anthony Nwakaeme için sezon başında Çin'den teklif geldiğini ancak kabul etmediklerini belirtti.

Ahmet Ağaoğlu, Nwakaeme'ye gelen teklifi açıkladı!

Hürriyet'ten Adil Demirçubuk'a açıklamalarda bulunan Süper Lig ekiplerinden Trabzonspor'un başkanı Ahmet Ağaoğlu, futbol gündemi, Hüseyin Çimşir tercihi, transfer ve Daniel Sturridge ve Obi Mikel'in ayrılıklarına dair konuştu.

Öncelikle Beşiktaş başkanı Ahmet Nur Çebi’nin, “Koronavirüs süreci uzarsa ligler oynanmamış sayılsın” önerisi hakkında değerlendirmede bulunan Bordo Mavili kulübün başkanı Ağaoğlu şu ifadeleri kullandı; “Virüsün nasıl bir seyir izleyeceği net değil. 2 hafta da sürebilir, 2 ay da. Ne zaman ve ne şekilde sonuçlanacağını bilmediğiniz bir süreçte ligin geleceği konusundaki senaryoları konuşup algı oluşturmanın sağlıklı olduğunu düşünmüyorum” 

Türkiye'de kulüp başkanlığı yapmanın zor olduğunu dile getiren başkan; “Bir kulüp başkanı iseniz, sizden sürekli başarı isteniyor. Bu sene şampiyon yaptınız diyelim, seneye ikinci olursanız yerden yere vurulursunuz. Türkiye’de alkışlarla gelip teneke ile uğurlanan başkanların sayısı az değil" şeklinde konuştu.

ÜNAL KARAMAN HAKKINDA

Teknik direktör Hüseyin Çimşir tercihleri hakkında da açıklamada bulunan Karadeniz ekibinin başkanı;  "Ünal hoca o kadar ani ayrıldı ki, plan olması mümkün değildi. Kritik bir süreçti, o sırada bir arayışın içine giremezdik. Hüseyin Çimşir’i seçerken şuna dikkat ettik; kurduğumuz yapının sağlam olması gerekiyordu. Baklanın birisi koptuğu zaman dişlinin dönmeye devam etmesi lazım. Şu an Trabzon’un sportif tarafına baktığınız zaman kişiye bağımlılıktan uzak bir yapıya sahip olduğunu görürsünüz.'' ifadelerini kullandı.

NWAKAEME İÇİN GELEN TEKLİF

Sezon başında Anthony Nwakaeme için gelen teklifin ayrıntıları hakkında da konuşan Ahmet Ağaoğlu şu ifadeleri kullandı;  "Menajerlerinin Nwkaeme'yi Çin’e gönderme düşüncesi vardı. Ciddi bir bonservis parası karşılığında gönderebilirdik de ama bunu yapmadık.  Bonservis için 6 milyon euro teklif ettiler, kabul etmedik. Oyuncunun maaşında kulübün imkanları doğrultusunda iyileştirme yaptık ve kalmasını sağladık.''

OBİ MİKEL SÖZLERİ

Sturridge ve Obi Mikel'in ayrılıkları hakkında da açıklamada bulunan Bordo Mavili başkan sözlerini şu ifadelerle tamamladı;  "Trabzonspor’da her oyuncunun ayrılışı beni üzer. Ben Obi Mikel’in devam etmesini isterdim, Sturridge’den de farklı bir performans beklerdim. Sturridge’in ayrılmasından ziyade beklediğimiz performansı ortaya koyamaması beni üzdü. Ortama da pek ayak uyduramadı. Koronavirüs konusunda hiçbirimiz tecrübe sahibi değiliz. İnsanların ne şekilde reaksiyon göstereceğini bilemiyorsunuz. Zaten tarihe baktığınız zaman bu tür vakaların 100 yılda bir yaşandığını görürsünüz. O da geldi bizi buldu! Obi’nin gitmek istemesindeki en önemli faktörlerden biri, ailesinin Londra’da yaşaması" 

Kaynak: Goal.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER