Ahmet Ağaoğlu, Trabzonspor'un borcunu açıkladı!

Trabzonspor'un borcu açıklandı

Ahmet Ağaoğlu, Trabzonspor'un borcunu açıkladı!

 Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, kulübün verdiği şampiyonluk mücadelesini vurgulayarak şu sözleri söyledi; "Transferlerimizin tamamına yakını teknik ekibimizin talebi doğrultusunda yapıldı. Gitmekte ısrarca olan Ekuban da Genoa kulübüyle anlaştı. Bu seneki takım bütçemizin net maliyeti 23 milyon Euro, önceki yıllara oranla 5-6 milyon Euro'luk bir artış söz konusu. Vereceğiniz mücadelenin adı şampiyonluk mücadelesiyse kurulacak kadronun 25-30 milyon Euro'luk bir kadro kurma zorunluluğu var. Kulübümüzün imkanları dahilinde 23 milyon Euro net maaş gibi bir bütçe ile sınırlandırdık. Ocak ayında gerekli takviyeler yapılabilir mi evet yapılabilir. Hocamızın ve izleme komitesinin sunacağı liste doğrultusunda" 

Pandemi koşulları içerisinde en ciddi yarayı altyapıların gördüğünü ama kendilerinin en önemli yatırımı altyapıya verdiklerini belirten başkan Ağaoğlu, "Gelişim liglerinin neredeyse tamamına yakın bir bölümünde 18-19 ay maç değil antrenman bile yapılamadı. Buna rağmen çok önem verdiğimiz altyapıda geçtiğimiz sezon U19 takımımız Türkiye şampiyonu oldu ve bugün de mücadelesini Avrupa Ligi'nde sürdürüyor. Bugün hizmete almış olduğumuz Özkan Sümer Futbol Akademisi'ni tam teşekküllü olarak Pazar günü saat 13-15 arası Avrupa'daki en büyük kulüplerin dahi sahip olamadığı standartlarda hizmete sokmuş olacağız. 112 yatak kapasiteli, restoranı ile fitness salonu ile Türkiye'de eşi benzeri olmayan ve Avrupa'da da kolay kolay bulunamayacak bir tesisi hizmete soktuk. Altyapıya yapılan hizmet pek görülmez ama 3.5 yıldır görev yapıyorken en büyük hizmetimizin bu olduğunu düşünüyorum. Federasyon ve UEFA'nın koşul olarak sunduğu Kadın Futbol Takımımızı da kurduk. Onlar da Süper ligde mücadele edecek" dedi.

Ahmet Ağaoğlu, "Bugün itibariyle lideriz ama geride 28 maç var, 3 koca mevsim var. Her savaşta olduğu gibi her mücadelede olduğu gibi bir savaş cephede, bir savaşta propaganda ve algılar üzerinde yapılıyor. Şu an sıcak mücadelenin içerisindeyiz yavaş yavaş soğuk mücadele kendisini göstermeye başladı. Takımın sahada göstereceği performansın zirvede devam edip, zirvede kalması şampiyonluk için yeterli olmayabilir. Camia ve taraftar desteğinden yoksun bir takımın bu başarıyı elde etmesi mümkün değildir. Camiamızın ve taraftarımızın desteğine her zaman olduğundan daha çok ihtiyacımız var" deiye konuştu.

Ağaoğlu, Trabzonspor uğruna hayatını kaybedenlere bir şampiyonluk borçlarının olduğunu vurgulayarak, "Bizim bu takımı canından daha fazla seven, canına kıyacak kadar seven ve canına kıyan taraftarlara bir şampiyonluk borcumuz var. Eğer bu ipi göğüsleyeceksek hep beraber göğüsleyeceğiz. Sportif mücadeleyi teknik ekibimiz ve takımımız sahada veriyor onun dışındaki her saldırıya karşı uyanık ve alarmda olmaya ihtiyacımız var. Çok kısa süre içerisinde bu tür algı operasyonları ile karşı karşıya gelebiliriz. Bütün enerjimizi takımımıza ve futbol takımımızın mücadelesine ve hocamızı destekleyerek oraya aktarmamız gerekiyor. Olabilecek her türlü olumsuzluğa karşı da duvar örerek bu tür sıkıntıların da karşısında bırakmamız gerekiyor. O gün geldiği zaman inşallah hep birlikte hak ettiğimiz arzulanan ve camianın yıllardır beklediği ipi göğüslemeyi inşallah herkes bize nasip eder"  açıklamasını yaptı.

Trabzonspor Divan Genel Kurulu'nda Denetleme Kurulu'nun ekonomik durumuyla ilgili olarak detaylı bilgi verildi.. Mahmut Ören'in okuduğu denetleme kurulu raporuna göre, bordo-mavili  kulübün borcunun 31 Ağustos 2021 tarihi itibariyle kısa vadeli borcunun 403 milyon 882 bin TL, uzun vadeli borcunun ise 1 milyar 283 milyon TL olduğu, kısa vadeli gelirlerin düşmesinin ardından kulübün borcunun 1 milyar 346 milyon 332 bin TL olduğu açıklandı.

KAYNAK: TRT SPOR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER