Ahmet Ağaoğlu: "Yazıcı için 14 ve 20 milyon euroluk teklif aldık"

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, TRTSpor'da gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Ahmet Ağaoğlu: "Yazıcı için 14 ve 20 milyon euroluk teklif aldık"

Trabzonspor başkanı Ahmet Ağaoğlu, geçen sezon Yusuf Yazıcı için geçen sezon Real Sociedad 14 milyon euro ve Cardiff'ten 20 milyon euroluk teklif geldiğini ancak milli futbolcuyu satmadıklarını açıkladı.

Ahmet Ağaoğlu: "Yusuf Yazıcı'ya Real Sociedad'dan geçen sene 14 milyon euroluk teklif geldi. Geçtiğimiz devre arası Cardiff geldi. Gelip bana küme düşme mücadelesi veren bir takım 15 milyon euro veriyorum derse olmaz. İngiltere'nin köklü bir kulübü, gelip bana teklif yaparsa ben fazla para verene değil, iyi olan kulübe oyuncumu veririm. 3 büyüklerden teklif almadık. Ben istiyorum ki onlar Trabzon'u, Trabzonspor'u, Türkiye'yi temsil etsinler. Cardiff adına konuşan beyefendi daha yüksek bir rakam telaffuz etti. 20 milyon euro'yu bulan bir rakamdı biz satmadık" dedi.

Genç futbolcular hakkında da konuşan Ağaoğlu, "Benim gençlerle ilgili bir endişem yok.Doğru zaman doğru kulüp doğru para. Bu çocuklar bizim gözbebeğimiz. Bırakın başka bir takımın formasını giyerken görmek, el kızına vermek bile kötü geliyor adama.Geçen gün 12-14-16 yaş gruplarımızla bir aradaydık. Abdülkadir, Yusuf ve Uğurcan da oradaydı. Yusuf orada dedi ki, "Başkanım şu ortadaki kime benziyor?" "Tanıyamadım" dedim. "O benim kardeşim Furkan" dedi. Eğer gideceklerse, doğru paraya en iyi kulübe gitmeleri gerekiyor" dedi.

İşte Ahmet Ağaoğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar...

"BURAK YILMAZ İÇİN KONUŞAMAM"

"Burak Yılmaz şu an Beşiktaş'ın futbolcusu, bir başka takımın futbolcusuna yorum yapma hakkına sahip değilim. Ben tam olarak takımıma odaklıyım. Rodallega'yı, Sosa'yı, Nwakaeme'yi izlerken ne iyi yapmışız diyorum. Burak Yılmaz, Trabzonspor'dan Beşiktaş'a gittiği zaman hayırlı uğurlu olsun demiştim. Bir kez daha diyorum. Beşiktaş, Türk futbolunun büyük ve değerli bir kulübü. Bir futbolcu gönderildiğinde, bizde iyiydi orada kötü olsun düşüncesiyle gönderilmez."

"EKUBAN BİZDE, RODALLEGA İSE..."

"Olcay'ın aslında bir senesi daha var. Olcay'la geçtiğimiz ay sözleşme yeniledik. Kendisi de çok ciddi bir indirime gitti, yaklaşık yüzde 50'ye varıyor. Rodallega ile alakalı olarak, kendisiyle iletişimimiz devam ediyor. Kendisine "Mayıs ayına kadar hiç görüşmeyelim futbolumuza konsantre olalım, mayıstan sonra konuşuruz" dedik. Ekuban da bizde kalacak."

"YATIYORUZ TRABZONSPOR, KALKIYORUZ TRABZONSPOR"

"Kendi sıkıntılarımız, problemlerimiz o kadar yoğun ki, yatıyoruz Trabzonspor, kalkıyoruz Trabzonspor. Kendi topçularımızla, personelimizle maçtan maça görüşür hale geldik resmen."

"HÜSEYİN'DE BİR ŞEY YOK AMA..."

"Hüseyin'de ciddi bir durum yok, nişanlısının omzunda parçalı kırık var. Dün ameliyat 3,5 saatlik ameliyat geçirdi. Şans eseri kurtulmuşlar, 1 saniyeyle. Emniyet kemerleri takılı olmasa çok daha kötü olabilirmiş."

"BİZİM FELSEFEMİZ BU"

"Gençlerimizi, A Takım'a ben kazandırmadım. Ben sadece bir felsefenin temsilcisi, veya yöneticisiyim. Türk futbplunun gelmiş olduğu noktada bu kararı uygulamak tek başına başkanın altından kalkabileceği bir yük değil. Bütün yönetimimiz bu felsefe ile hareket eden arakadaşlarımızdan oluşuyor. Bu oyuncuları yetiştyiren hocaların emeği, her türlü takdirin üzerindedir. Bu oyuncuların 5-6 tanesini A Takım'da oynatma cesaretini gösteren teknik heyetimizin rolü de çok önemli. Onları A Takım'da oynayabilecek seviyeye getiren kişiler, onların hocaları. Buna Trabzonspor felsefesi diyelim. Biz bu şekilde başarılı olacağımıza inanan bir felsefeye sahibiz. İhtiyaç duyulan mevkiilerde de dış transferi asla düşünmüyoruz. Takıma direkt katkı yapabilecek ve gençlere tecrübelerini aktaracak yabancıyı tercih edeceğiz."

"KADRO MALİYETİMİZ 17 MİLYON EURO CİVARINDA"

"38 milyon euro maliyetli bir kadro teslim aldık biz. Şu andaki kadro maliyetimiz, 17-18 milyon euro civarında. Hedefimiz 14 milyon euro bandında tutmak. Maaş bandımızı ise 10-11 milyon euro civarında tutmalıyız."

"1 MİLYAR LİRA BORCU İNDİRDİK"

"Aldığımızda 1 milyar lira borç vardı. Biz bunu 490 milyon liraya indirmeyi hedefledik ve indirdik de... Sözleşmelerimizin euro üzerinden olması, gelirleimizin TL üzerinden olması biraz bizi zorladı."

Kaynak:Sporx

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER