Ahmet Ağaoğlu: ''Yeni bir döneme gidiyoruz''

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Trabzonspor'un başkanı Ahmet Ağaoğlu, kulüp dergisindeki yazısında Bordo Mavili camiaya seslendi...

Ahmet Ağaoğlu: ''Yeni bir döneme gidiyoruz''

Süper Lig ekiplerinden Trabzonspor'un Başkanı Ahmet Ağaoğlu, kendisi ve yönetim kurulu arkadaşlarının görev süreleri içinde önemli bir çalışma performansı ortaya koyduklarını dile getirdi.

Bordo Mavili kulübün başkanı Ağaoğlu, Trabzonspor dergisindeki yazısında, en derin nehirlerin yavaşça aktığını belirterek şu ifadeleri kullandı;

"Şanlı Trabzonspor'umuzu 2,5 yıl önce yönetmeye başladığımızda, derin nehirler gibi, acele etmeden ama sağlam adımlarla aydınlığa doğru seyretmenin mücadelesini verdik. Ben ve yönetim kurulundaki arkadaşlarım, camiamızla birlikte önümüze çıkan her engeli aşmasını bildik." 

Bugün hem ekonomik hem de sportif anlamda sürdürülebilir bir rotaya girdiklerini ifade eden Ağaoğlu; "Görüyorsunuz, bir ve beraber olduğumuzda zorlukların üstesinden rahatlıkla gelebiliyoruz. Bunu bir kez daha kanıtladık. 2,5 yılda 1,1 milyar lira borç ödemesi gerçekleştirdik. Transferlerden 44,3 milyon avro gelir elde ettik. Sponsorluklardan 140 milyon lira gelir sağladık. TS Club başta olmak üzere forma satışlarımızdan ve maç günü gelirlerimizden kasamıza yaklaşık 150 milyon lira girdi. İki yıl önce 164 milyon lira olan Borsa İstanbul'daki piyasa değerimiz, bugün 1,2 milyar lirayı aştı. Rakiplerimizden çok daha düşük bütçelerle oluşturduğumuz kadromuz, 80 milyon avroyu aşan piyasasıyla Türkiye'nin en değerlisi oldu." şeklinde konuştu.

Ahmet Ağaoğlu, mevcut duruma kolay gelmediklerine vurgu yaparken şu şekilde konuştu;

"Takım bütçesini küçültmemize rağmen sahada yarışan bir ekip oluşturmak, oyuncu alırken ve satarken kulübümüzün menfaatlerini korumak, borçları yapılandırmak, kurumsal yapıyı işler hale getirmek öncelikli hedeflerimiz arasındaydı. Çok şükür bugüne kadar hedeflediklerimizin tamamını başardık. Şimdi hepimiz için asıl olan, bundan sonrasını aynı şekilde devam ettirmektir."

Bir transfer sezonunu geride bıraktıklarını hatırlatan Trabzonspor başkanı sözlerini şu ifadelerle tamamladı;

"Takımımızı birbirinden kaliteli, yetenekli ve değerli oyuncularla güçlendirdik. Aile ortamını pekiştirdik. Başta taraftarlarımız olmak üzere gerek ülkemizin gerekse dünyanın heyecanla, hayranlıkla ve gururla izleyeceği bir Trabzonspor oluşturduğumuza inanıyoruz. Sabırla yürüdüğümüz yolda yeni bir döneme giriyoruz. Yolun sonunda taraftarımızı ve camiamızı mutlu edebilmek en büyük dileğimizdir."

Kaynak: Goal.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER