Ahmet Ağaoğlu: "Yeter artık"

Ahmet Ağaoğlu'dan UÇK tepkisi! Başkan, “Uyuşmazlık çözüm kurulu bir ucubedir. UÇK’ye bu kapıdan giren dosya, öbür kapıdan yıldırım hızıyla çıkıyor” dedi, biz de Trabzonspor’un bu dosyalarını sizler için derledik.

Ahmet Ağaoğlu: "Yeter artık"

Maddi anlamda sıkıntılı günler yaşayan Trabzonspor, hemen her gün yeni bir darbe ile sarsılıyor. Bu darbelerin en büyük nedeni ise TFF Uyuşmazlık Çözüm Kurulu (UÇK)... Bu kurula giden dosyaların şimdiye kadar hiçbirinin Trabzonspor lehine sonuçlanmaması dikkat çekiyor. Başkan Ahmet Ağaoğlu da bu duruma, "Onur da başvurdu. Hukukçulara göre anlaşmaya aykırı bir başvuru. UÇK'ye bu kapıdan giren dosya, öbür kapıdan yıldırım hızıyla çıkıyor. Ne hikmetse hep belirli isimler etrafında dönüyor. UÇK, Türk futbolunda son 4 yılda oluşturulmuş ucubedir. Anayasa Mahkemesi kararıyla toprağa gömülecek. O yüzden herkes acele ediyor" dedi.

TAM 450 MILYON TL ÖDEDiK

Göreve geldikleri sürede 450 milyon lira ödeme yaptıklarını aktaran Ağaoğlu, şunları kaydetti: Geldiğimizden beri 10 ay içinde 450 milyon lira ödeme yaptık ama borç hâlâ aynı yerde duruyor. UEFA'da kupalara katılmamıza engel teşkil edecek dosyaları son dakikada da olsa bugüne kadar temizledik. Henüz kendi dönemimizle alakalı borç ödememiz yok. Futbolcu ödemelerini ve geçmişten kalan borçları temizlemeye çalışıyoruz. TFF'nin hazırladığı, Kulüpler Birliği Vakfının da destek verdiği yeni lisans talimatı devreye girerse, en azından bundan 2-3 sene sonra Süper Lig'deki hiçbir kulübün bu ve benzeri sıkıntılarla karşılaşacağını zannetmiyorum.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2019, 23:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER