Arjantinli Yıldız Trabzonspor'da Kalacak

Kaptanlık görevini aldıktan sonra bambaşka bir kimliğe bürünen ve sahiplenme duygusu ile hem performansı artan hem de lider gibi davranan tangocu, gelecek sezon da takımda olacak.

Arjantinli Yıldız Trabzonspor'da Kalacak

Trabzonsporlu Jose Sosa'nın sözleşmesinin bitimine bir yıl daha var. Ancak Arjantin basını, tangocunun ülkesine dönmek istediği iddia etmişti.

Yönetim ise Arjantinli oyuncuya yıllık aldığı ücrette indirime gitmesi durumunda ekstra bir yıllık daha sözleşme teklif etmeyi planlıyordu.

Kaptanlık görevini aldıktan sonra takımını daha çok sahiplenen ve performansını da artıran Sosa, hem taraftarların hem de takım arkadaşlarının takdirini kazanmıştı. Teknik direktör Ünal Karaman da Sosa'dan övgüyle bahsederek, "Sakat olmasına rağmen kampa gelerek örnek bir karakter olduğunu herkese gösterdi. Ne görev verilirse yapmak için fazlasıyla mücadele ediyor, savaşıyor. Ona saygı duyuyor, çok beğeniyorum" dedi.

AĞAOĞLU: ONDAN ÇOK MEMNUNUZ

Başkan Ahmet Ağaoğlu, Sosa'dan çok memnun olduklarını dile getirdi. Ağaoğlu, "Maliyetine rağmen kadroda tuttuğumuz ve bundan dolayı mutlu olduğumuz bir oyuncu. Sosa geçen sene devre arası kampına 3 veya 4 gün geç geldi. Belirli cezası var, bunu ödedi ve kenara çekildi. Şimdi sakat olmasına rağmen devre arası kampına 1 gün önce geldi. Takımı bu derece sahiplenmesi bizi mutlu ediyor" dedi.
Kaynak:Hürriyet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER