Hayrettin Hacısalihoğlu'ndan Yusuf Yazıcı Açıklaması !

Trabzonspor Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, Radyospor'da yayınlanan Spor Kazanı programına konuk olarak Özgür Sancar'ın sorularını yanıtladı.

Hayrettin Hacısalihoğlu'ndan Yusuf Yazıcı Açıklaması !
Spor Toto Süper Lig Lefter Küçükandonyadis Sezonu'nu değerlendiren Hacısalihoğlu, "Yeni bir hoca, yeni bir çalışma düzeni var. Oyuncular hocadan çok mutlu. İyi bir diyalog kuruldu. Bazı mevkilerde sakatlıklar ve aksaklıklar var. Biz de eksiklerimizi tamamlamaya çalışacağız. Taraftarları daha çok mutlu edecek bir kadro yapılanması ile sezona başlamak istiyoruz. Yeni transferler olabilir, her takım için geçerli bu. Her an her oyuncu satılabilir ve alınabilir" dedi

Yusuf Yazıcı'ya teklif geldiğini doğrulayan Trabzonspor Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, "Biz Yusuf'u 15 milyon Euro'dan aşağıya bir bedel ile göndermek istemiyoruz, görüşmüyoruz bu bedelden aşağısı ile. Belki artırımı uygun görmeyecekler ya da böyle bir tasarrufta bulunmayacağız. Bu oyuncularımızı o rakamlara vermeyi düşünmüyoruz. Bu rakamı verirlerse yönetim ile değerlendireceğiz. Yerine oyuncu katmak gerekir mi, gibi sorulara cevap veririz" dedi.

Hayrettin Hacısalihoğlu'nun Yusuf Yazıcı'ya gelen teklifler hakkında diğer açıklamaları şu şekilde;

Yusuf Yazıcı ile resmi olarak görüşmedik ancak transfer girişiminde bulunan kulüp sanıyorum ki oyuncu ve menajeri ile görüşmeler yapmıştır. Aynı şekilde Abdülkadir ile ilgili gelişmeler oldu. Benfica'dan buna benzer teklifler geldi ve aynı şeyler yaşandı. Benfica'da kendi elindeki oyuncuları takas olarak önerdi ve bu bizim tercih ettiğimiz bir şey değildi. Önerilen rakamlar ve teklifler hakikaten Türkiye'de kulüplerin alışık olmadığı rakamlar. Üstelik bu oyuncular yaş olarak ümit milli takımı seviyesinde. Bu rakamların önerilmesi çok mutlu edici hadiseler.

Ekonomi olmadan hiçbir kulübün huzurlu, sağlıklık ve başarılı olması mümkün değil. Şampiyonluk isteyen kulübün ekonomisini sağlam temellere oturtması gerekiyor. Kaliteli bir kadro yapısına da sahip olsa ödemelerinde aksaklık olacağı için takımda huzuru sağlaması mümkün değil.

Yusuf Yazıcı ile transferin durumu hakkında konuşmadım. Teklif ilgi çekici olursa, "Sen gitmek ister misin?" diye sorarız.

Özer'e yapılan ödemelerle ilgili konuşan Hayrettin Hacısalihoğlu, "Özer Hurmacı Trabzonlu bir kardeşimiz. Kendine göre haklı olabileceği tartışmalar yaşamış olabilir ama o yöneticiler şu an kulüpte değil. Biz kulübün zor şartlarda olduğunu ve ödemeleri yapmakta zorlandığımızı söyledik. Yapılandırma ya da indirim istedik. O alacağı rakamlar ana paranın çok üzerinde bir rakam. Buna rağmen hiçbir indirim yapmayacağını belirtmesi, bir Trabzonlu olarak bizleri üzdü. Bugüne kadar spor camiasında herkesin yaptığı yanına kar kalıyor." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER