Koronavirüs aşısında Trabzonspor detayı!

Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs için aşı çalışmalarını sürdüren Prof. Dr. Ercüment Ovalı, geliştirdikleri iki aşıdan birinin adını OZG38-61 koyduğunu belirtirken, isimdeki 61 numarasının tuttuğu takım olan Süper Lig ekibi Trabzonspor'u simgelediğini dile getirdi.

Koronavirüs aşısında Trabzonspor detayı!

Dünya Sağlık Örgütü tarafından küresel salgın ilan edilen koronavirüs, Türkiye'de de birçok tıbbi çalışmanın hızlandırılmasına neden oldu.

Bu doğrultuda çalışmalarına devam eden Prof. Dr. Ercüment Ovalı, koronavirüs için aşı geliştirdiğini açıkladı.

Habertürk'e bağlanarak yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgi veren Ovalı, Kovid-19 virüsü için geliştirdiği iki aşından birinin adını OZG38-61 olarak koyduklarını belirtti.

Bu ismi çocuklarının istediğini dile getiren Ercüment Ovalı, ismin sonundaki 61 rakamının tuttuğu takım olan Süper Lig ekibi Trabzonspor'u temsil ettiğini söyledi.

Prof. Dr. Ovalı yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; "OZG38-61, çocuklarımın istediği bir isim. OZG Bulut'un çok sevdiği bir dostunun kısaltılmış ismi, 38 bizim sağlıklı yaşamamızı sağlayan tüm laboratuvarı temizleyen Recai'nin memleketinin plakası ve 61'de ben Trabzonsporluyum" 

Kaynak: Mynet Spor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER