Nwakaeme: Yeteneklerimi 'beyaz kum'a borçluyum

Trabzonspor taraftarının "Bay Beyin" lakabını taktığı Anthony Nwakaeme, 2017'de Nijerya Milli Takımı'na çağrıldığında verdiği bir röportajda; "bana 'Ajegunle Boy' deyin" demişti. Lagos'un Apapa banliyösünde büyüyen Nwakaeme, yeteneklerini "beyaz kumda" futbol oynamaya borçlu olduğunu itiraf ediyor. Nijerya'ya gittiğinde buraları ziyaret ettiğini itiraf ediyor.

Nwakaeme: Yeteneklerimi 'beyaz kum'a borçluyum

Futbol oynarak Tanrı'ya şan ve şerefi verdiğini belirten Nwakaeme, "Kolay değil ama sadece en iyi bildiğim şeyi yapmaya devam ediyorum. Sokaklarda oynarken bile yenilmeye dayanamazdım. Sevdiğim şeyi yapmaya devam ediyorum" demişti.

NWAKAEME'NİN KADERİNİ MATERAZZI'NİN BABASI DEĞİŞTİRDİ

Nwakaeme futbola Lagos'ta bulunan FC Sao Paolo takımında başladı. Ardından 17 yaşında Vejle Futbol Akademisine götürüldü. Ama kulüp kapanınca Nijerya'ya dönmek zorunda kaldı. Daha sonra İsveç'e gittiğinde yine Nijerya'ya tekrar dönmek zorunda kaldı. Üçüncü kez Avrupa'ya döndüğünde bu kez kendini İtalya'da bulşdu. Zidane'ın kafa attığı Materazzi'nin babasıyla tanıştı. Onu Romanya'ya götürdü. Bu sayede 21 yaşında ancak profesyonel olabildi. 

ABİSİNE YETENEKLERİ YÜZÜNDEN DEMİR ADAM DENİYOR

Trabzonspor taraftarların "Bay Beyin" adını taktığı Anthony Nwakaeme'nin kendisi gibi futbolcu olan abiside en az kendisi kadar popüler. Anthony'den üç yaş büyük 86 doğumlu Dickson'a uzun süre forma giydiği Malezya'da Orang Besi (Demir Adam) lakabı takılmış.Kaynak:Fotospor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER