Sadi Tekelioğlu: Gelecek kaygım yok

Trabzonspor Teknik Direktörü Sadi Tekelioğlu, "Geleceğini düşünenler asla kahraman olamaz diye güzel bir söz vardır ama biz kulübün geleceğini düşündüğümüz için kahraman olmaya değil, kahraman yaratmaya çalışıyoruz. Kendi geleceğimizle ilgili bir kaygımız yok" yorumu yaptı.

Sadi Tekelioğlu: Gelecek kaygım yok

Trabzonspor Teknik Direktörü Sadi Tekelioğlu, bundan sonra da önceliğinin genç oyuncuları kazanmak olacağını söyledi.

Gazetecilere açıklamalarda bulunan deneyimli teknik adam, "Üstteki antrenörler, 'Altta oyuncu yok, olsa oynatırım' diyor, alttaki de 'bizde iyi oyuncu var ama oynatılmıyor' diyor. Biz bunun kıyaslamasını hem profesyonel takımlarda hem altyapıda çalıştığımız için görüyoruz. Ben bu çocukların bir iki maç sonra rahatlıkla buradaki oyuncular kadar oynayacaklarına inanıyorum. 'Geleceğini düşünenler asla kahraman olamaz' diye güzel bir söz vardır ama biz kulübün geleceğini düşündüğümüz için kahraman olmaya değil, kahraman yaratmaya çalışıyoruz. Kendi geleceğimizle ilgili bir kaygımız yok. Kulübün ve çocukların geleceği önemli" dedi.


"İstanbul basınından fayda gelmez"

Kupadaki son Gaziantepspor maçında Semih ve Yusuf'u da takıma kattıklarını belirten Tekelioğlu sözlerini şöyle sürdürdü: "Bunlar filiz lisans. 6-7 yaşından beri kulübün içinde olan oyuncular. Bu oyuncuların çok daha önünde olabilecek oyuncular var. Bizim bütün mücadelemiz bu çocukları Trabzonspor'a kazandırmak. Burada basına büyük görev düşüyor. Trabzonspor'un gerçek sahibi yerel basındır. İstanbul basınının burası için hayırlı rüya görmesi mümkün değil."  

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2015, 13:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER