Trabzon'da Şike Sürecindeki Yeni Gelişme...

Trabzonspor Başkan Yardımcısı Önder Bülbüloğlu, 2010-11 yaşanan şike süreciyle ilgili yürüttükleri mücadelede PR şirketiyle anlaştıklarını açıkladı.

Trabzon'da Şike Sürecindeki Yeni Gelişme...
Trabzonspor Başkan Yardımcısı Önder Bülbüloğlu, şike mücadelesini büyük bir kararlılıkla sürdürdüklerini belirtti.

Trabzonspor Başkan Yardımcısı Önder Bülbüloğlu, şike süreci ile ilgili verilen mücadeleler hakkında açıklamalarda bulundu. Trabzonspor 2010-2011 sezonunda haklarının geri alınmak amacıyla UEFA ve CAS süreçlerinden sonra FIFA'ya başvurduklarını vurgulaya Önder Bülbüloğlu, yaptığı açıklamada, “Trabzonspor o sezonun şampiyonu. Hem UEFA hem de CAS o sezon şike yapıldığını tescilledi. Ancak yerel federasyonlara müdahale etme yetkisinin olmadığını belirterek, bizim yaptığımız başvuruları reddetti. Biz de FIFA'ya başvurduk. FIFA'nın yerel federasyonlara müdahale yetkisi var” dedi.

Trabzonspor'un FIFA'daki mücadelesiyle ilgili PR çalışmasına da çok kısa zamanda başlayacağını vurgulayan Başkan Yardımcısı Önder Bülbüloğlu, “Bunun için Avrupa'daki bir PR şirketiyle anlaşıyoruz. Birkaç ufak detayımız kaldı. Onları da birkaç günü halledip, karara bağlayacağız. Peki burada ne yapmayı amaçlıyoruz. Şöyle ki, zaten haklıyız. Ancak bu haklılığımızı daha geniş kitlelere duyurmamız ve destek görmemiz gerekiyor. Güçlü bir lobi faaliyeti yürütmek zorundayız. Avrupa'da şikeye karşı mücadele eden yazarlar, gazeteciler, akademisyenler ve futbol dünyasından sayısız isim var. Avrupa'da yıllardır şike mücadelesi veren taraftarlarımız da var. Şimdi tüm bu enerjiyi ortak bir noktada toplamalıyız ki, haklılığımızı daha güçlü bir şekilde ortaya koyalım” diye konuştu.

Bülbüloğlu, Trabzonspor'un tek amacının temiz futbol ve adalet olduğunun da altını çizerek, “Taraftarlarımız ve camiamız rahat olsun. Mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER