Trabzonspor'a Avrupa'dan men cezası!

UEFA, finansal yükümlülüklerine uymadığı gerekçesiyle Spor Toto Süper Lig ekibi Trabzonspor'un Avrupa'dan bir yıl men edilmesine karar verdi.

Trabzonspor'a Avrupa'dan men cezası!

UEFA, finansal yükümlülüklerine uymadığı gerekçesiyle Süper Lig ekibi Trabzonspor'un Avrupa'dan bir yıl men cezası almasına karar verdiğini açıkladı.

UEFA'dan yapılan açıklamada, Trabzonspor'un 2020-2021 ve ya 2021-2022 sezonlarının birinde UEFA kupalarına katılmayı hak kazanması durumunda 1 yıl men edileceği duyuruldu. 

UEFA'dan bu sezon öncesinde yapılan açıklamada da UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulu (CFCB), Trabzonspor'un 2019-2020 sezonunda Avrupa Ligi'nde mücadele etmesini onaylamıştı.

UEFA, Bordo Mavili kulübün 2016'da yaptığı finansal fair play anlaşmasının kurallarını ihlal ettiği, 15 Ekim 2019 tarihine kadar istenilen şartları yerine getirmemesi halinde 2020-2021 ve 2021-2022 sezonlarında UEFA organizasyonlarına katılım hakkı kazanması halinde bunlardan birinden men edileceği ifade edilmişti. 

Trabzonspor'un söz konusu tarihe kadar istenilen şartları yerine getirmesi halinde ise bu cezanın uygulanmayacağı belirtilmişti.

Bordo Mavili kulübün alınan bu kararla ilgili CAS'a gideceği ifade edildi.

Kaynak: TRT Spor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER