Trabzonspor'da Obi Mikel gerçeği!

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Trabzonspor ile karşılıklı anlaşarak sözleşmesini fesheden Nijeryalı oyuncu John Obi Mikel’in Borbo Mavili takımdan ayrıldıktan sonrada İngiltere’de yaptığı açıklamalara yanıt geldi.

Trabzonspor'da Obi Mikel gerçeği!

Süper Lig ekibi Trabzonspor’dan ayrılan 32 yaşındaki Nijeryalı oyuncu Obi Mikel’in, İngiltere’de yaptığı açıklamaların ardından Bordo Mavili kulüp, konuştuğu medya kuruluşuna bir metin göndererek John Obi Mikel gerçeğini anlattı.

Trabzonspor yapmış olduğu yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi; "Yapmış olduğunuz haberde Mikel’in kulübümüze ilişkin iddiası gerçeği yansıtmamaktadır. Trabzonspor Kulübü olarak biz kısa zaman içinde Covid-19’a karşı tüm tedbirlerimizi aldık. Sağlık Bakanlığı’nın vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda, kulübümüzün sağlık kurulu futbolcularımıza bilgilendirme yaptı. Tesisler, sahalar ve stadyumumuz dezenfekte edildi. Tesislere futbolcuların kendi misafirleri dahil olmak üzere giriş çıkışlara kısıtlamalar getirildi. Personelimiz de sosyal mesafelendirme anlayışına paralel olarak evden çalışmaya başlatıldı. Tüm bu tedbirler ve sağduyu çağrılarına rağmen Mikel, İngiltere’ye ailesinin yanına gitmek istediğini beyan ettiğinde ise, kendisine olası uluslararası uçuş kısıtlamalarından dolayı geri dönemeyeceği bildirilmiştir. Türkiye’de liglerin ertelenmesini bekleyen tüm futbolcular ve biz futbol ailesi mensupları gibi, soğukkanlı ve sağduyulu olmasını beklediğimiz futbolcumuz maalesef kendisi gitmeyi tercih etmiştir. Menajeri bu duruma bizzat şahittir. Bu durumda alınan ortak kararla yollarımızı ayırmakmecburiyetinde kaldık."

Kaynak: Mynet Spor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER