Trabzonspor'da Sosa'dan Türkiye'ye övgü!

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Trabzonspor'un Arjantinli kaptanı Jose Sosa, karantina sürecinde Türkiye'de güvende olduklarını ifade etti.

Trabzonspor'da Sosa'dan Türkiye'ye övgü!

Süper Lig ekiplerinden Trabzonspor'un Arjantinli yıldızı Jose Sosa, ülkesinden TNT Sports'a konuştu.

34 yaşındaki deneyimli futbolcu, yayın sırasında kendisine yöneltilen 'Salgından korkuyor musun? Türkiye'de güvende misin?' sorusuna şu yanıtı verdi; "Türkiye’de şanslıyız. Salgın, Arjantin’de olduğu gibi Türkiye’ye de geç geldi. Avrupa'daki gibi engellenmesi zor olmadı. 1 maç seyircisiz oynadık ve lige ara verdik. Doğruyu söylemem gerekirse, Türkiye'de bir korkumuz olmadı. Dünya çapında pandemi ilan edildiğinde Türkiye buna zaten fazlasıyla hazırdı"

Türkiye'de sağlık konusunda her şeyin iyi olduğuna vurgu yapan Bordo Mavili takımın Arjantinli oyuncusu, hiçbir konuda da sıkıntı yaşanmadığını belirtti.

Anne ve babasının, koronavirüs salgınından önce kendisini ziyarete geldiğini belirten Sosa, "Ailem, annem ve babam... Hepimiz bir aradayız. Annemin ve babamın, salgının yeni başladığı dönemde geri dönüş biletleri vardı. Ama uçuşlar kapanınca burada kaldılar. Şubattan beri buradalar. Uzun süredir bu kadar bir arada olamıyorduk. Benim için iyi oldu. Ayrıca annemin güzel yemeklerini yiyebiliyorum" şeklinde konuştu.

Jose Sosa, Kovid-19 virüsü nedeniyle İngiltere'deki ailesinin yanına giden ve Trabzonspor'la sözleşmesini fesheden Obi Mikel'e o günlerde tepki göstermişti.

Televizyon röportajında bu konuya da değinen Sosa şu ifadeleri kullandı; "Maçların seyircisiz olduğu dönemde salgın yeni yeni yayılıyordu. O dönemde bazı oyuncular korktular. Uçuşlara bakmaya başladılar. Obi Mikel de bu konuda sosyal medyada gereksiz bir açıklama yaptı ve içeriğini tam bilmediğim bir şekilde takımdan ayrıldı.''

Jose Sosa, Bordo Mavili başkan Ahmet Ağaoğlu'nun 'Sosa ve Novak ile prensipte anlaştık' demesine rağmen görüşmelerin devam ettiğini şu sözlerle ifade etti; "Sözleşmem haziranda bitiyor. Trabzon’da mutluyum ve görüşmelerimiz devam ediyor. Sezon tamamlandıktan sonra 'Arjantin’e döneceğim' diye bir şey söylemek doğru olmaz.''

Kaynak: Super Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER