banner197

Trabzonspor'un İngiliz avukatı FIFA'yı köşeye sıkıştırdı

Trabzonspor’un CAS başkanının yanına verdiği temsilci İngiliz insan hakları avukatı Philippe Sands oldu.

Trabzonspor'un İngiliz avukatı FIFA'yı köşeye sıkıştırdı

İngiliz avukat Philippe Sands, Trabzonspor’un FIFA’ya müracaatlarındaki dosyaların nasıl bir yöntemle ele alındığını, nasıl incelendiğini, nasıl bir yol izlendiğine dair soruları FIFA temsilcisine iletti.

FIFA temsilcisi, ''bize yüzlerce böyle başvurular yapılıyor. O nedenle derinlemesine inceleme yapamıyoruz'' deyince, Sands; ''demek FIFA sadece organizasyon yapıyor... Sponsorla anlaşıyor bilet satıyor...'' cevabını verdi.

CAS’taki görüşmeler siyah bir masa etrafında yapıldı.

İki kere verilen aralardan sonra CAS heyeti, bütün tarafları dinledi. CAS heyeti, kararını bir hafta ila üç ay içinde açıklayacak. Sands, Trabzonspor savunmasında insan hakları temelli savunma yaptı. Savunmasını ''futbolcunun bireysel şampiyonluk hakkının elinden alınması'' ve ''taraftarların her birinin bu hakkının gasp edilmesi'' üzerine kurdu.

Ahmet Ağaoğlu: CAS'ta her şey mükemmeldi


Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Büyükşehir Belediye Erzurumspor maçı sonrası yerel basına demeç verdi. CAS’ta yapılan savunmayı mükemmel olarak değerlendiren Ağaoğlu, ''CAS’ta mükemmel bir savunma yaptık. Her şey mükemmeldi. Maça gelince sahayı mücadeleyi gördünüz siz izlediniz. Siz değerlendirin'' ifadelerini kullandı.

''Fenerbahçe, CAS'ta demogaji yaptı''

Trabzonspor yöneticisi Müminhan Bilgin ise CAS davasını Fenerbahçe’nin duruşmada yaptığı savunma üzerinden değerlendirdi. Bilgin, ''CAS sürecindeki bütün savunmalarına dikkatle baktığınızda ellerinde savunabilecek argümanları olmadığı için başka unsurları devreye soktuğunu, bir nevi demogojik ortam oluşturmaya çalıştığını biliyoruz. Tezlerimizi savunup, bu tezlerin neticesinde hukuki zeminde de anlam bulduğu takdirde Trabzonspor haklarını mutlaka alacaktır diye düşünüyorum'' şeklinde konuştu.Kaynak:Fotospor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER