Trabzonspor yönetimi şimdi de CFCB için hazırlanıyor

31 Ocak’ta UEFA’nın FFP komisyonu karşısında karşılıklı bilgi alışverişinde bulunan Trabzonspor yönetimi Mart başında CFCB’nin (Mali Kontrol Kurulu) karşısına çıkacak.

Trabzonspor yönetimi şimdi de CFCB için hazırlanıyor

Kurul, Trabzonspor’un son üç yıllık mali raporlarını analiz edecek. Borçları olup olmadığını kontrol edecek. Şartları yerine getiremediğine karar verecek. Haziran 2015’te UEFA kulüplerin daha güvenilir yatırımlar yapması ve gereksiz harcamalarını engellemek için yeni düzenlemeler yapan CFCB, bordo-mavililerin ekonomik zorluklarla karşı karşıya olduğuna kanaat getirirse yeniden yapılanma için bazı düzenlemeler getirecek. UEFA’nın getirdiği kriterlere göre kulüpler üç yıllık değerlendirme sürecinde gelirlerinin 5 milyon euro kadar fazlasını harcayabiliyor.

FIFA’DAKİ DOSYALARIN TEMİZLENMESİ İÇİN 100 MİLYON TL LAZIM

FIFA’da 18 dosyası bulunan Trabzonspor yönetiminin transfer yasağı geleceğini biliyordu. 18 dosyanın tamamının kapatılması için kulübün kasasında 100 milyon TL çıkması gerekiyor. Özellile Mas ve Suk için çıkan son kararlara rağmen ödenmeyen rakamlar ciddi bir faiz yüküde oluşturdu. Bunu bile yönetimde FIFA’nın getireceği yasağa hazırlıklıydı.


Kaynak:Fotospor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER