Nenad Bjelica yönetiminde Slovenya'nın Kranj kentinde hazırlıklarını sürdüren Trabzonspor, günde çift idman yaparak çalışıyor. Hırvat teknik adamın gözüne girmek isteyen futbolcular da limitlerini zorlayarak başarılı olmaya çalışıyor. Son 2 maçını oynadıktan sonra yurda dönecek bordo mavililer diğer yandan ekonomik anlamda da önemli bir sürece girdi. Eğer anlaşmalar sağlanırsa büyük bir rahatlık yaşanacak. Detaylar haberimizde.

maxi-gomez-trabzonspor-aa-2028290

Maxi Gomez yolcu

Geçen sezon takıma transfer edilen ve yıllık 1 milyon 750 bin euro kazanacağı açıklanan Maxi Gomez için İspanyol ekipleri devrede. Performansıyla beklentileri karşılayamayan Uruguaylı golcüye gelen teklifler değerlendiriliyor. Eğer satış gerçekleşirse hem yıllık kontratı boşa düşmüş olacka hem de sözü edilen 3 milyon euro ile birlikte toplamda 6.5 milyon euroluk rahatlama yaşanacak.

fode_koita_hocamiz_bana_sahip_cikti_1626427860_8184

Koita gönderilecek

Kasımpaşa'dan ayrıldıktan sonra Trabzonspor ile sözleşme imzalayacak olan Koita, gollerinden çok yedek kulübesinde oturması ve sakatlığı ile konuşuldu. Kulüp tarihinin de en kötü transferi olarak kayıtlara geçti. Bu sezon kulüpten 1 milyon 200 bin garanti maaş ve 333 bin euro da imza ücreti kazanması yönünde imzalanan kontratın feshi isteniyor ancak süreçte henüz başarılı olamadı. Yönetim Afrikalı futbolcuyu ikna edebilirse en az hasarla anlaşmayı imzalamak istiyor.

djaniny-semedo-1550301

Djaniny kulüp bulamadı

Geride kalan sezonu Al Sharjah FC'de geçiren Djaniny için de gelecek teklifler konusundak kolaylık sağlanacak. Ahmet Ağaoğlu döneminde her bir sezonda 1.6 milyon euro kazanacağı açıklanan Yeşil Burun Adaları pasaportlu oyuncunun 2 yıl daha kontratı bulunuyor. Bu da 3.2 milyon euroluk bir ödeme anlamına geliyor. Eğer satışı gerçekleşirse bu külfetten de kurulunulacak. Ancak şu an o da Koita gibi kulüp bulamadı.

enis_bardhi

Bardhi de gidebilir

Abdullah Avcı'nın en çok istediği isimlerden biri olarak transfer edilen ancak saman alevi gibi bir performansla beklentilerin altında kalan Enis Bardhi için de gönderilebilecek takım aranıyor. Kuzey Makedonyalı oyuncunun yüksek maaşı nedeniyle isteyen kulüplere geri adım attırıyor. 28 yaşındaki futboclu takımda kalırsa 2 sezon için yapılması gereken toplam ücret 2.6 milyon euro olacak. 

siopis

Siopis ile yollar ayrılabilir

Alanyaspor'dan geldiği günden bu yana mücadelesi ile adından söz ettiren ve dinamizmle takıma katkı sağlayan Siopis'e geçtiğimiz günlerde yeni kontrat önerilmişti. Ancak Yunan futbolcu bu öneriye ilk etapta sıcak baksa da kendisine önerilen 1 milyon 250 bin euroluk öneri karşısında 1 milyon 750 bin euro talep etti. Ailesinin de Yunanistan'a dönesini istediği deneyimli futbolcunun kulüpten ayrılması gündemde. Kontratının son sezonuna giren Siopis, kulüpte kalırsa700 bin euro daha kazanazacak. Transferi halinde ise çok yüksek bir bonservis bedeli alınması beklenmiyor.