Yaptığı transferlerle önemli isimleri kadrosuna katan Trabzonspor, harekata devam ediyor. Daha önce Kourbelis, Fernandez, Orsic ve son olarak Benkoviç'i kadrosuna katan Karadeniz temsilcisi rotayı forvet ve orta saha takviyesine çevirdi. Bu kapsamda daha önce Beşiktaş forması giyen Can Bozdoğan gündeme geldi.

Marek Hamsik'İn takımdan ayrılmasının ardından orta saha rotasyonunu genişletmek isteyen Trabzonspor, pas özelliği yüksek oyunu yönlendirebilecek ve iki yönünde oynayabilecek bir isim arayışına girdi. Yabancı bir transfer de yapmak isteyen bordo mavilerde yerli takviyesi olarak Can Bozdoğan ön plana çıktı.

Yüksek bonservis ödemek istenmiyor

Geçen sezonu Hollanda'da Twente'de geçiren çok da süre alamayan 22 yaşındaki futbolcu için Trabzonspor girişimlerine başladı. Nenad Bjelica'nın istediği tanıma uyan bir oyuncu almak isteyen yönetim, bonservisi konusunda da çok fazla bedel ödemek istemiyor.

Türkiye'ye sıcak bakıyor

Can Bozdoğan daha önce de Abdullah Avcı yönetimindeki Trabzonspor'un gündemine gelmişti ancak o dönem transferi gerçekleşmemişti. Yeni sezonda da bordo mavilerinin listesine giren genç futbolcu yeniden Türkiye'ye gelmeye sıcak bakıyor.

Oğuzhan iddiası

Trabzonspor için son iddiada Hollanda'dan geldi. Fortuna Sittard forması giyen ve Trabzonsporlu olduğu bilinen Oğuzhan Özyakup için Karadeniz ekibinin temaslarda bulunduğu iddia edildi.

Yeni hedef İtalya

Trabzonspor diğer yandan forvet arayışlarını da sürdürüyor. Gündemdeki en sıcak isim Petkovic ancak Dinamo Zagrebi'n talebi henüz karşılanamadı. Sürecin uzanmasından sıkılan yönetim farklı isimlere yöneldi. İtalya'da Zapata ve Belotti isimleri konuşulurken Muriel iddiası da medyaya bomba gibi düştü.