Slovenya'da yeni seona hazırlanan Trabzonspor'da oyunculara 3 gün izin verildi. Celje maçının ardından dinlenmeye çekilen bordo mavililerdeki ana gündem ise transfer. Fırtına, kadrosunu güçlendirmek adına çalışmalarına hız verdi. Listede yine Hırvat bir isim var. Nenad Bjelica, orta sahadaki liderini belirledi.

trabzonspor-dorukhan-tokozun-sozlesmesini-feshetti

Dorukhan gönderildi

Trabzonspor Kulübü bugün yaptığı KAP bildirimi ile Dorukhan Toköz'ün ilişkisinin kesildiğini ve sözleşmesinin feshedildiğini duyurdu. Bildirimde; "Şirketimiz ile profesyonel futbolcumuz Dorukhan Toköz arasındaki 29.07.2021 başlangıç ve 31.05.2024 bitiş tarihli profesyonel futbolcu sözleşmesi karşılıklı olarak feshedilmiştir. Yapılan anlaşmaya göre oyuncuya herhangi bir fesih tazminatı ödenmeyecektir." denildi.

lahtimi-aciklik

Sporundibi yazdı, transfer gerçekleşti

Türkiye'de ilk olarak Sporundibi.com'un duyurduğu Lahtimi'nin Wydad'a kiralanması resmiyete kavuştu. Faslı futbolcu, ülkesine gönderildi. Yapılan KAP açıklamasında; "Profesyonel futbolcumuz Montassir Lahtimi'nin, 2023-24 futbol sezonu sonuna kadar satın alma opsiyonlu olarak, Wydad Athletic Kulübüne kiralanması konusunda anlaşma sağlanmıştır. Anlaşmaya göre; Wydad Athletic Kulübü, Kulübümüze, kiralama bedeli olarak 100.000.-EUR ödeme yapacaktır. Futbolcunun, Wydad Athletic Kulübünün resmi maçlarının %75'inde oynaması halinde satın alma opsiyonu gerçekleşecek olup, Wydad Athletic Kulübü, Kulübümüze sözleşme fesih bedeli olarak 400.000.-EUR ödeme yapacaktır. Ayrıca, futbolcunun kesin transferinin gerçekleşmesi ve sonrasında bir başka kulübe transfer olması halinde, elde edilecek transfer bedelinin, işbu anlaşma dolayısıyla Kulübümüze ödenen/ödenecek bedeller düşüldükten sonra kalan kısmının %17'si Kulübümüze ödenecektir." ifadeleri kullanıldı.

trabzonspor-nenad-bjelica-2033650

Orta saha oyuncusu istedi

Marek Hamsik'in takımdan ayrılmasının ardından bu alanda görev yapabilen Dorukhan Toköz'ün de kontratının feshedilmesi sonrasında Nenad Bjelica, ivedilikle transfer talep etti. Yıldız bir isim almayı planlayan yönetim, arayışlarına hız verdi. Roberto Pereyra'nın gündemde olduğu listede birçok futbolcu var.

tonio-teklic-trabzonspor

3'üncü Hırvat Teklic

Bu sezon kadrosuna Orsic'i katan Trabzonspor'da ikinci olarak da Filip Benkovic kiralanmıştı. Şimdi ise orta sahaya Tonio Teklic düşünülüyor. NK Varazdin'de forma giyen merkez ortas saha aynı zamanda sağ kanatta da forma giyebiliyor. Geçen sezon çıktığı 34 karşılaşmada 9 gol atıp 2 de asist yaptı. Güncel piyasa değeri ise 1.5 milyon euro. Genç oyuncuyla Aberdeen de ilgileniyor.