SPORUNDİBİ.COM-ÖZEL / Şu ana kadar 3 isimle anlaşmaya varan ve Trabzon'daki yeni sezon kampının lk etabına başlayan Trabzonspor'da bu dönemin belki de en çok istenen oyuncusu hakkında henüz olumlu haber gelmedi. Bruno Petkovic için Hırvat temsilcisi Dinamo Zagreb ile pazarlıklarını sürdüren bordo mavililer yeni forvetini belirlemek adına yoğun mesai harcıyor. Hırvatistan medyası ise flaş bir iddiada bulunarak sürecin zor bir durumda olduğunu yazdı.

wout-weghorst-4

Wout Weghorst mu?

Bruno Petkovic'te şu ana kadar istediği sonucu alamayan Trabzonspor'da alternatif isimler de belirlendi. Ayrıca yönetim bir futbolcu için daha kulübüne teklifte bulunarak menajeri ile iletişime geçti. O oyuncunun Wout Weghorst olabileceği öne sürüldü. Beşiktaş'taki baaşrılı döneminin ardından Manchester United'a kiralanan Hollandalı golcü, Kırmızı Şeytanlar ile olan yollarını 30 Haziran itibarıyla ayırdı. Burnley'in yeni sezondaki kadrosunda olmaması ihtimaline karşılık Fırtına'nın devreye girdiği dile getirildi.

bruno-petkovic-2

Baba, oğlunu istedi

Forvetteki verimsizliği ortadan kaldırmak isteyen Nenad Bjelica, yeni sezonun transfer raporundaki ilk sıraya Bruno Petkovic'i yazmıştı. Beraber çalıştığı öğrencisini Trabzonpor'a da getirmek isteyen Hırvat teknik adam için yönetim de kolları sıvadı ve başkent ekibiyle temaslarına başladı. Ancak beklenen sonuca henüz ulaşılamadı. 5 milyon euro üzerinden başlayan ve 28 yaşındaki golcünün Uluslar Ligi performansı nedeniyle şu ana kadar esneme gerçekleşmeyen görüşmelerle ilgili olarak basında da flaş bir iddia yer aldı.

galatasaray_istedigi_golcuyu_hirvatlar_duyurdu_1673586330_7139

İndirim için uğraş veriliyor

Trabzonspor ise burada aceleci bir görüntü sergilemek istemiyor. Karadeniz ekibinin forvete, özellikle de Bruno Petkovic'e ihtiyacı var ancak kasasından yüksek bonservis bedeli çıkarmayı düşünmüyor. Kontrat senesinde olan 28 yaşındaki forvetin yeni sözleşme imzalamaması Fırtına'nın elini kolaylaştırıyor. Dinamo Zagreb 5 milyon euro'da ısrar etse de gelecek yıl bedavaya elinden kaçırmamak için daha düşük bir rakamı onaylamak zorunda kalacak. Karadeniz ekibinin idarecileri de tam olarak doğru zamanı bekliyor.

petkovic

Flaş iddia!

Hırvat basını, Bruno Petkovic konusunda Dinamo Zagreb'in Bologna'ya ödemesi gereken yüzde 12.5'luk sonraki satıştan pay nedeniyle 5 milyon euroda indirime gitmeyi düşünmediğini yazdı. Ayrıca Almanya'dan da bir kulübün devreye girdiğini ancak hangi takımın olduğu konusunda bir teyit gerçekleştirilemediğini ifade etti.