Yeni sezonun hazırlıklarına Slovenya'da devam eden Trabzonspor, transfer çalışmalarına da devam ediyor. Gündemin 1 numaralı ismi Bruno Petkovic'te ise can sıkıcı gelişme yaşandı.

Nicolas Pepe: Başka takımlar da istedi ama Trabzonspor'u tercih ettim Nicolas Pepe: Başka takımlar da istedi ama Trabzonspor'u tercih ettim

Teknik Direktör Nenad Bjelica yönetiminde yeni sezona hazırlanan Trabzonspor'da futbolcular 3 günlük izne başladı. Bu arada transfere yoğunlaşma fırsatı bulan Hırvat teknik direktör, en çok istediği forvet takviyesi konusunda yönetime talebini bir kez daha iletti. Ancak ilk sırada yer alan Petkovic konusundaki süreç ağustos ayına sarktı.

maxi-gomez-trabzonspor-aa-2028290

Maxi Gomez bekleniyor

Trabzonspor'un geçen sezon kadrosuna kattığı ancak beklentileri karşılayamayan Maxi Gomez'in satışı henüz gerçekleşmedi. Kontenjan boşaltmadan takviye yapmak istemeyen yönetim, talipleri bulunan Uruguaylı forvetin satışı konusunda gerekli kolaylığı da sağlayacak. Gomez'e son olarak Granada ve Olympiakos talipti.

fode_koita_hocamiz_bana_sahip_cikti_1626427860_8184

Koita yanaşmıyor

3 yıllık sözleşme imzaladıktan sonra hiçbir varlık gösteremeyen ve bu sezon başında gönderilmek istenen Fode Koita ile gerçekleştirilen fesih görüşmelerinden sonuç alınamadı. Kazanması gereken ücretin tamamını isteyen Gineli, 1.5 milyon euroyu da peşin talep etti. Ancak yönetim 500 bin euro vermeyi kabul etti. Temaslar devam ediyor.

djaniny-semedo-1550301

Kulüp bulamadı

Daha önce forma giydiği Suudi Arabistan ve geçen sezon oynadığı Birleşik Arap Emirlikleri'nde takım arayan Djaniny, henüz takım bulamadı. Yılda 1.6 milyon euro kaznana Yeşil Burun Adaları pasaportlu kanat forvetin Trabzonspor'da kalma ihtimali de bulunuyor. Yönetim, bonservis konusunda da Gomez'de olduğu gibi kolaylık sağlayacak.

bruno-petkovic-nenad-bjelica

Petkovic ertelendi

Nenad Bjelica'nın santrfor takviyesindeki ilk sırada yer alan Bruno Petkovic için bugüne kadar sonuç alınamadı. 2.5 milyon euroya kadar çıkan Trabzonspor, bir türlü Dinamo Zagreb'in direncini kıramadı. Ücretin beklenen seviyede olmaması nedeniyle Hırvat temsilcisi kararını Şampiyonlar Ligi maçları sonrasında vermeyi düşünüyor. Galatasaray gibi 2'inci ön eleme turundan turnuvaya katılacak başkent temsilcisi, 26 Temmuz ve 2 Ağustos tarihlerinde sahaya çıkacak. Bu da sürecin bir sonraki aya sarkmasına neden olabilir.