Trabzonspor'da transfer olduğu günden bu yana takımda oynayamayan yıldız oyuncu hayal kırıklığı yarattı.

Bordo mavililerde yeni sezona başarılı bir kadro oluşturmak için transferde harekat çalışmaları büyük bir hızla devam ediyor. Geçtiğimiz sezon yapılan transferlerde istediği verimi alamayan bordo mavililerde yeni yönetim bu konuda ince eleyip sık dokuyarak transfer harekatını yürütüyor.

Bir çok mevkide transfer eksikleri bulunan bordo mavililerde orta saha alanına Yunan oyuncu Kourbelis transferi gerçekleştirildi. Hırvat oyuncular Mislav Orsic ve Bruno Petkovic transferleri için yoğun mesai harcanıyor. 

Hamit Altıntop yerine Mesut Özil iddiası Hamit Altıntop yerine Mesut Özil iddiası

Bruno Petkovic'in Uluslar Konferans Ligi Yarı final maçındaki harika performası transferde durumu zora soksa da Trabzonspor yönetimi transferden vazgeçmiş değil.

Başarısız transferlerin takıma verdiği zarar durumu göz önüne alındığında bu konuda özel bir hassasiyet gösterilmesi gerektiği bordo mavili takımın transfer politikası olarak belirlenmiş bulunuyor.

Yüksek maliyeti ekonomik açıdan zora soktu!

Trabzonspor'da transfer döneminde en büyük hatalarından birini şüphesiz ki 2021 yazında Kasımpaşa'dan büyük umutlarla transfer ettiği Gineli forvet Fode Koita da yaptı.

Bordo mavililer Gineli forvet oyuncusu Koita'nın Kasımpaşa'da ki başarılı futbolu nedeniyle sözleşmesinin tamamlanmasının ardından 3 yıllık sözleşme ile kadrsouna katmıştı.

Yıllık ücreti rakamının yüksek olması ve bunun yanında 3 yıl eşit parçada imza parasıyla menajerlik ücreti parasının da olması Bordo mavililerde ekonomik açıdan büyük sıkıntı doğuruyor.

Geçtiğimiz sezonu Kasımpaşa'ya kiralık olarak verilen Gineli oyuncunun bu sezonda yüksek maliyetinin bir kısmının karşılanması için aynı formül düşünülüyor. Oyuncuyu transfer etmek isteyen takımın olmaması takımın elini kolunu bağlamış durumda, toplamda aldığı yıllık ücret ve imza parasıyla  oynamamasına rağmen Trabzonspor'da en fazla kazanan oyuncular arasında olan oyuncunun yüksek maliyeti can sıkıyor.

Bordo mavililerde 3 sezonluk imza atan Koita sadece ilk sezonunda toplamda 270 dakika süre alabilmiş 1 gol ve 1 asistlik katkı verebilmişti.