Bu sezon yaptığı transferlere ek olarak yeni bir operasyona başlayan Trabzonspor, geçtiğimiz günlerde basın karşısına geçen Teknik Direktör Nenad Bejlica'nın "En az 3, en fazla 4 oyuncu alacağız" sözlerinin ardından temaslarını hızlandırdı. Yönetim, Berat ile anlaşıp Mendy'i de Trabzon'a getirme konusunda büyük aşama kaydederken sıra forvete geldi. Daha önce Danimarka'da oynadığı dönemde de ilgilenilen Paul Onuachu için görüşmeler başladı.

mendy

Mendy tamam

Orta sahada mücadele gücünü artırmak isteyen ve direnç seviyesini yukarı çekmeyi hedefleyen Trabzonspor'da gündeme gelen isimlerden biri de Batista Mendy olmuştu. İlk etapta Avrupa'da sona eren transfer dönemini bekleyen Fransız futbolcu, Celta Vigo'nun evrakları yetiştirememesi üzerine takımında kalmıştı. 15 Eylül'e kadar devam eden tescil dönemini avantaja çevirmek isteyen yönetim, Angers SCO ile 6 miyon euro bonservis ve yüzde 20 sonraki satıştan pay karşılığında anlaşma sağladı. 23 yaşındaki orta saha oyuncusunun da yarın İstanbul'a gelmesi bekleniyor.

20230207_210410-1280x720

Sırada Onuachu var

Uzun süre Bruno Petkovic'in peşinden koşan ancak istediği sonucu elde edemeyen Trabzonspor'da yeni bir forvet daha gündeme geldi. Daha önce Orsic'i kadrosuna katan yönetim bu kez de yine Southampton'da forma giyen Paul Ebere Ouachu'yu listesine aldı. Görüşmelere başlayan Fırtına, Nijeryalı yıldızı kiralamak üzere pazarlıklarını sürdürüyor. Yıldız futbolcu da Championship'te forma giymek yerine zirveye oynayabileceği ve süre alabileceği bir takıma gitmek amacında. Başkan Ertuğrul Doğan'ın bizzat yürüttüğü operasyonun olumlu sonuçlanacağı tahmin ediliyor.