Bu sezon istediği sonuçları alamayan Trabzonspor'da önemli sakkatlıklar yaşanmıştı. Onlardan biri de Marc Bartra'ydı. Konyaspor maçında çenesine aldığı darbe sonrasında ameliyat olan İspanyol stoperin yerine Antalya kampı ve Kasımpaşa maçında Jean Phillippe Gbamin bu bölgede denenmişti.

Uzun süre görev yaptığı Başakşehir'de benzer sorunları yaşayan Avcı, daha önce Mahmut Tekdemir'i stoper oynatmak zorunda kalmıştı. Samsunspor ve Fenerbahçe maçlarında Afrikalı oyuncu Uğurcan'ın önünde Vitor Hugo ile birlikte tandemi oluşturacak.


 

Sabah'ın haberine göre maskeyle çalışmalara başlayan Marc Bartra'nın, fiziksel olarak hazır hale geleceği sürece kadar oynanacak olan Samsunspor ve Fenerbahçe maçlarında Gbamin'i sağ stoperde görevlendirmeyi düşünen Avcı, daha sonrası için de net bir karar vermedi. Deneyimli hoca, "Bartra hazır olduğunda yeniden değerlendireceğim ancak Gbamin'den istediğim her tepkiyi olumlu olarak sahada aldım" diye konuştu.


2 maç hedef

Trabzonspor çalışmalarına Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde yeniden başladı. Bordo-mavililer, ara sonrası ilk olarak Ziraat Türkiye Kupası'nda Samsunspor'la karşılaşacak olsa da camia Süper Lig'deki Fenerbahçe maçına kilitlendi. Teknik direktör Abdullah Avcı ise oyuncularından Fenerbahçe'yi düşünmemelerini ve sadece Samsunspor karşılaşmasına odaklanmalarını istedi.