Nenad Bjelica ile geçen sezonun son bölümelrien doğru başlayan birlikteliğinin ardından bu seneden çok umutlu olan Trabzonspor'da henüz işler istenildiği gibi gitmiyor. Şampiyonluğun ardından başlayan kötü günler devam edecek gibi göüzküyor. Zira transferde yaşanan süreç taraftarı isyan ettirmek üzere. Takımın halen birçok noktasında eksiklik varken beklenen hamlelerin yapılmaması eleştiri oklarını yönetime çevirdi. Bu gelişmelerin yanı sıra bir de ilgilenilen oyuncudan kötü haber geldi. Bruno Petkovic'in Trabzon'a gelmemesi kesinleşti.

Bir transfer dönemi bitiyor

Trabzonspor'un Hırvat hocanın gelişi sonrasında temaslara başladığı ve kulübüyle görüştüğü Bruno Petkovic için neredeyse eylül ayına kadar beklendi. Başka bir alternatifin dahi uzun süre konuşulmadığı günlerin ardından başlayan sezonda 3 resmi maça çıkan bordo mavililer her ne kadar Antalyaspor'u mağlup etse de hem Galatasaray hem de Rizespor'a kaşı alınan mağlubiyetler taraftarın sabrnı tüketti.

Eleştiri yağmuru var

Takıma kazandırılan isimlerin ilk 11 konusundaki yeterlilikleri dahi tartışılırken özellikle orta saha ve forvet konusunda beklenen hamlelerin yapılmaması taraftarı çileden çıkardı. Rakiplerin kadrolarına kattıkları yıldızlara karşılık olarak gelinen nokta çok sert eleştirileri de beraberinde getirdi.

Takımda kalacak

Maxi Gomez'i gönderip Umut Bozok ile yoluna devam eden bordo mavililerin planı suya düştü. Petkovic hakkında konuşan Dinamo Zagreb Yönetim Kurulu Üyesi Darko Podnar, Damga Gazetesi'ne yaptığı açıklamada; "La Liga'dan gelen teklifleri de reddettik. Trabzonspor hiçbir zaman bizim için opsiyon olmadı. Bruno ile yeni bir kontrat imzalayacağız. Kendisi takımımızda çok önemli bir karakter ve insan" dedi.