Teknik Direktör Nenad Bjelica ile şampiyonluk hedefleyen ancak istediği başlangıcı yapamayan Trabzonspor'da cuma günü oynanacak Kasımpaşa mücadelesi öncesinde transfer krizi yaşanıyor. Yönetim vaat ettiği hamleleri yapmakta gecikti. İstediği oyuncular konusunda ise heniz sonuca ulaşamadı. Bazı futbolculara ise farklı talipler çıkıyor. Başkan Doğan ve ekibini zorlu bir süreç bekliyor.

trabzonsporun-ilk-transferi-bruno-petkovic-golcu-bulundu-4BEt

Bruno Petkovic takımında kaldı

Geride kalan sezonun sona ermesinden sonra arayışlarına başlayan Trabzonspor'da forvet transferinin ilk sırasına Bruno Petkovic yazılmıştı. Hırvat çalıştırıcının eski öğrencisini istemesi ve sürekli rapor vermesi üzerine başlayan çalışmalar 3 aya yakın sürdü ancak mesafe kat edilemedi. Dün de Dinamo Zagrebli yöneticiler, golcü oyuncunun takımda kalacağını açıklayarak sözleşme imzalayacaklarını duyurdu. Maxi Gomez'i de gönderen Karadeniz ekibinde elde sadece Enis ve Umut kaldı.

batista-mendy-trabzonspor-depophotos-arsiv-2099459

Mendy'de anlaşma sağlandı ama...

Orta sahaya mücadele gücü yüksek bir oyuncu alınmasını isteyen Nenad Bjelica, Batista Mendy'nin transferine onay vermişti. Yönetim de Fransız basını kaynaklı haberlere göre Angers SCO ile 5 milyon euro bonservis ve 1 milyon euro bonus karşılığında anlaşma sağladı. Karar ise oyuncuya bırakıldı. Eğer 23 yaşondaki futbolcu olur yanıtı verirse imzalar atılacak. Yıllık ise 900 bin euro maaş verilmesi planlanıyor.

mendy

Talibi çok

Trabzonspor her ne kadar Batista Mendy için kulübüyle el sıkışsa da orta saha oyuncusunun birçok talibi var. Fransa'dan Olympique Lyon'un yanı sıra Georges Mikautadze'yi Ajax'a göndermesi an meselesi olan Metz de kendisini istiyor. Ayrıca İngiltere'de Leeds United ve Bundesliga'da da Borussia Mönchengladbach'ın ilgilendiği yönünde söylentiler medyada yer aldı. Bordo mavililerin sürecin sonunu nasıl getireceği merak konusu.