Sağ stoper transferini Avusturya kampına yetiştirmek isteyen Trabzonspor , geniş bir listeden  görüşmelerini sürdürüyor.. Yabancı oyuncuda Felipe, Boateng ve Marlon için gerçekleştirilen görüşmelerden sonuç alamayan Karadeniz ekibinin gündemine tanıdık bir oyuncu girdiği fiade edildi. Erik Sviatchenko. Bordo mavili takımın 2 sezon önce transfer etmek için yoğun çaba harcadığı Erik Sviatchenko, son anda takımı Midtjylland’ta kalmıştı. Danimarka temsilcisinde 2 sene sözleşmesi kalan 30 yaşındaki Erik Sviatchenko, kaptanlık pazubandını takmakta.

Trabzonspor Futbol İzleme Komitesi’nin olumlu rapor sunduğu 1.85’lik savuna oyuncusunun şartları araştırıldığı belirtiliyor. Midtjylland Kulübü’nün bonservis isteiğini öğrenecek olan Trabzonspor, beklediği geri dönüşü adığı takdirde, harekete geçeceği ifade edildi. Danimarka Milli Takımı’nın formasını 5 defa formasını giyen Erik Sviatchenko, geçtiğimiz sezon tam 41 resmi maçta süre aldı, 6 gollük de skora katkı etti. 

Ayrıca Hertha Berlin takımında oynayan Boyata’nın transferinde önemli ilerleme kateden Trabzonspor, ödeme koşulu konusunda Alman temsilcisi ile sorun yaşadığı belirtildi.. Bundesliga ekibi, 2.5 milyon Euro civarındaki bonservisi peşin olarak talep ediyor. Bordo mavililer ise 4 eşit taksit halinde rakamı ödemek istediği kaydedildi. Taraflar arasında pazarlıklar sürerken, Hertha Berlin’in yeni sezon kampında yer alan Belçikalı savunmacı, her iki ekibin anlaşması beklendiği ifade edildi. (FANATİK)