Kadrosuna kattığı isimlerle şampiyonluk iddiası taşıyarak yeni sezona başlayan Trabzonspor, Slovenya'daki hazırlık kampındaki son günlerine geldi. Bugün Raotnicki ile karşılaşacak bordo mavililer yarın ise Kranj ile kozlarını paylaşacak. Teknik heyet ve futbolcular en iyi şekilde hazırlıklarını sürdürürken diğer yandan yönetim de transfer konusunda önemlli adımlar atıyor. Gözler genç yıldız adayına çevrildi.

orsic999

Orsic'in yerine bir takviye

Önceki gün Hakan Yeşil ile girdiğ ikili mücadelede yerde kalan ve çarpraz bağları kopan Mislav Orsic, uzun süre sahalardan uzak kalacak. Sezon sonuna kadar oynamama durumu bulunan Hırvat yıldızın yerine yeni bir transfer arayışı başladı. Nenad Bjelica da konu hakkında açıklama yaparak; "Orsic’in sakatlığı ile ilgili haberi alınca tabii ki onun yerini doldurabilecek bir oyuncu için çalışmalarımıza başladık. Trezeguet’nin Afrika Kupası nedeniyle birkaç maç bizimle beraber olamayacağını biliyoruz. Dolayısıyla onun da yerini alabilecek, boşluğunu doldurabilecek bir oyuncu arayışımız var. Mutlaka aramıza oyuncu katmayı düşünüyoruz. 4-3-3 sistemi ile oynayacağımızı daha önce ifade etmiştim. Bu sistemi belki 4-1-4-1 olarak da nitelendirebilirsiniz. Bir defansif orta saha, onun önünde oynayabilecek iki tane ofansif orta saha, iki kanat oyuncusu ve bir santrafor olarak değerlendirebilirsiniz. Ayrılabilecek olan oyuncuların durumuna göre şekillenecek ama şu an baktığınızda belki bir santrafor arayışımız var. Orsic’in sakatlığında sol kanatta onun yerini doldurabilecek bir oyuncu arayışımız var. Yine merkez orta sahada box to box oynayabilecek bir 8 numara olarak nitelendirebilirsiniz. O türde bir oyuncu arayışımızın olduğunu söyleyebilirim. Ayrılacak olan oyuncuların durumu ve sayısına göre tekrar bir arayışımız olabilir. Bütün oyuncularımın idman performansından memnunum. Hepsi çalışmalarına idmana olan açlıkları ile başlıyorlar. Bunların arasında genç oyuncularımızı sayabilirim, geçen yıl kiralık olarak farklı takımda oldukları için bizimle olmayan oyuncuları sayabilirim. Takıma yeni katılan ve geçen yıl takımda olan oyuncuların hepsi inanılmaz bir performans sergiledi. Hepsi iyi bir performans gösterdiklerinde oynayabileceklerinin farkındalar. Oyuncular arasında rekabet ortamı yaratabilmek bizim için önemli bir durum. Bunu da aramıza katacağımız oyuncularla, belki katılacak olan 2-3 oyuncu ile birlikte daha da büyük bir rekabet yaratarak takımın yararına kullanacağımızı düşünüyorum. Beni mutlu eden şeylerden bir tanesi ise oyuncularımızın hepsinin yüksek insan kalitesinde olmaları” ifadelerini kullandı. 

64bf8a3380a0331fe4d30b91

Hüseyin şoku

Trabzonspor'da Joaquin Fernandez ve Orsic'in ardından Hüseyin Türkmen de sakat oyuncular arasına katıldı. Trabzonspor Sağlık Kurulu Başkanı Doç. Dr. Ahmet Beşir, Hüseyin Türkmen’in sağlık durumuyla ilgili açıklamada bulundu. Beşir, "Futbol A takımımızın yaptığı antrenman sırasında sağ uyluk bölgesinde ağrı hisseden oyuncumuz Hüseyin Türkmen'in yapılan muayene ve MR görüntülemesi sonucunda sağ uyluk üst ön bölgesinde kas yaralanması tespit edilmiştir. Oyuncumuzun tedavisine sağlık ekibimizce başlanılmıştır" dedi.

tochi-chukwuani-2

Tochi Chukwuani hamlesi

Orta sahada enerjisiyle ön plana çıkan, oyunu yönlendirebilen ve hücum hattında da söz sahibi olan bir futbolcu arayan Trabzonspor'da Tochi Chkwuani adı gündeme geldi. Danimarka'da futbol hayatını sürdüren ve ilerleyen yıllarda adını söz ettirecek isimler arasında gösterilen Nijerya asıllı futbolcu için kulübüyle görüşmeler başladı. Ancak kendisi ile ilgili bir sorun var.

tochi-chukwuani-1584963285-34563

Kalp problemi var

Yaşı genç ve potansiyeli olan bir futbolcu bulabilmek için harekete geçen bordo mavililerde ön plana çıkan Tochi Chukwuani, kalp sorunu ile gündeme geldi. Daha önce Hellas Verona'ya gitmek üzereyken sağlık testinden geçen 20 yaşındaki futbolcu, geçen sezon önemli bir süre aldı. Oyun stili ile de Pogba'ya benzetiliyor.