Transfer çalışmalarına tam gaz devam eden Trabzonspor'un listesinde birçok oyuncu bulunuyor. Karadeniz temsilcisi özellikle sezon sonu sözleşmesi bitecek olan Marek Hamsik'in alternatifini hazırlamak istiyor. Bunun için ilk olarak Adrian Sut ve Daniil Utkin'in adı ön plana çıkmıştı ancak flaş bir iddia daha geldi. Bu kez Bulgaristan'dan.


Avcı sinyali vermişti

Kasımpaşa ile 1-1 berabere kalan Trabzonspor'da Teknik Direktör Abdullah Avcı maç sonrasında yapıtğı açıklama ile performansı düşük oyunculardan şikayet edip "Üç aydır devreye girmeyen performanslar var. Antrenmanlarda enerjimiz yüksek çalışıyoruz. Bundan vazgeçmeyeceksin. Her zaman enerjini daha yukarıya çıkaracaksın. Oynamadığınız zamanlarda dahi takım için antrenmanı arkadaşına doğru vereceksin, onun performansını yukarıya çekeceksin. Trabzonspor’un iyi ve geniş kadrosu vardır, alternatifleri vardır 5 maç önce, 5 maç sonra fark etmez. Bu zamanı kaçırmamak lazım. Çok netim. Kolay kolay böyle net konuşmam. Ama sabır ve süre var. Trabzonspor’un ciddi sorumlulukları var. Sahada artık bu oyun; hem teknik, hem taktik, fiziksel ve zihinsel ve bütün olacaksın. Bütünün parçası olmazsa bende dışında bırakırım" demişti.


 

Transfer şart gibi görünüyor

Trabzonspor her ne kadar mali olarak yüksek maliyetli futbolculara yönelemese de göndereceği futbolcularla limitini yukarı çekmek amacında. Bu bağlamda birkaç isim ön planda. Eğer satış gerçekleşirse takviye yapılmasına kesin gözle bakılıyor.


 

Krastev iddiası

Bulgar basını Levski Sofia'da kiralık oynayan ve bonservisi Lommel SK'da bulunan Filip Krastev ile Trabzonspor'un ilgilendiğini yazdı. Bulgar futbolcu bu sezon çıktığı 28 maçta 6 gol atıp 5 asist yapma başarısı gösterdi. Mavcut piyasa değeri ise 1.5 milyon euro gözüküyor.