Sezonun bu dönemine kadar kötü bir performans sergileyerek taraftarlarını hayal kırıklığına uğratan Trabzonspor, ligin geri kalanında ve Avrupa'nın yanı sıra Türkiye Kupası'nda da iddialı bir konuma gelmek istiyor. Bu kapsamda transfer çalışmalarına devam eden bordo mavililerde gündeme gelen isimlerden biri de Dimitrios Kourbelis'ti. Orta sahanın defans bölümünün yanında merkezinde ve stoperde de oynayabilen Yunan futbolcu için girişin yapılmıştı ancak kötü haber geldi.


Teklif yapıldı

Abdullah Avcı'nın özellikle orta sahadaki direnç konusunda eksiklik yaşadıklarını kabul etmesinden sonra bu bölgeye gelecek isim merak konusuydu. Özellikle satılacak oyuncuların ardından transferin kesin olarak beklendiği orta saha için adı geçen futbolculardan biri Dimitrios Kourbelis olmuştu. Yunanistan'da birçok medya kuruluşu Fırtına'nın deneyimli yıldız için teklif yaptığını öne sürüp 1 milyon euro yıllık maaş teklif ettiğini yazmıştı.


 

Kötü haber

Sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Dimitrios Kourbelis için flaş bir iddia geldi. Panathinaikos'un kaptanını bırakmak istemediği ve ocak ayına girmeden kontrat uzatma görüşmelerini sonlandırarak uzun süre daha kadrosunda yer vermek istediği yazıldı. 29 yaşındaki orta saha oyuncusu bu sezon 20 maça çıkıp 1166 dakika sahada kladı..