Trabzonspor'a şampiyonluk sezonunda transfer edilen ve 2 taksitle 800 bin euro ödeneceği açıkalanarak Leverkusen'den getirilen Emrehan Gedikli, geçen sene Avusturya 1. ligine kiralanmıştı. Bu sezon ise herhangi bir takımla anlaşamayan genç futbolcunun 2026'da bitecek kontratı feshedildi. Bordo mavililer söz konusu anlaşmayı da KAP'a bildirdi.

Sözleşmesi feshedildi

Trabzonspor'dan KAP'a yapılan açıklamada; "Kamuoyuna duyuru

Kulübümüz ile profesyonel futbolcumuz Emrehan Gedikli arasındaki 07.02.2022 başlangıç ve 31.05.2026 bitiş tarihli sözleşme karşılıklı olarak feshedilmiştir." ifadeleri yer verildi.

Düzenli oynayamadı

Geride kalan sezonda SC Austria Lustenau forması terleten Emrehan Gedikli, çıktığı 4 karşılaşmada sadece A. Klagenfurt ağlarını havalandırabildi. Sonrasında yaşadığı sakatlıklar nedeniyle başı dertten kurtulamadı ve son resmi maçına 19 Mart'ta çıkabildi. Bu karşılaşmada da sadece 5 dakika oynayabildi. 

EMREHAN GEDİKLİ KİMDİR?

Emrehan Gedikli 25 Nisan 2003'te Almanya'nın Oberhausen kentinde dünyaya geldi.1,87 boyundaki santrafor Mülheim Styrum'da futbola başlamasının ardından 2010'da Bayern Leverkusen altyapısına katıldı. 10 yıl boyunca bu takımın altyapısında forma giyen Emrehan Gedikli ardından yine Leverkusen'de profesyonel oldu.