Yaşanan sakatlıkların yanı sıra mevcut eksikliklerin giderilmesi noktasında transfer çalışmalarını sürdüren Trabzonspor, birbirinden önemli oyuncularla temasını sürdürüyor. Birçok oyuncuyu gündeminde tutan bordo mavililerde 4 yıldız gündemde bulunuyor. İlki imzayı attı, sıra ikincisine geldi. Diğer iki futbolcuda da önemli mesafe kat edildi. Detaylar haberimizde.

trabzonspor-1749398

Taxiarchis Fountas açıklandı

Trabzonspor kadrosuna 4'üncü Yunan futbolcuyu transfer etti. Karadeniz temsilcisi MLS ekiplerinden DC United ile kontratı feshedilen Taxiarchis Fountas'ı renklerine bağladı. 27 yaşındaki oyuncu için KAP açıklamasında; "Profesyonel futbolcu Taxiarchis Fountas ile opsiyon hakkı Kulübümüze ait olmak üzere 2+1 yıllık anlaşma sağlanmıştır.

Yapılan anlaşmaya göre futbolcuya herhangi bir imza ücreti ödenmeyecek olup;

2023-2024 futbol sezonu için 1.183.750.-EUR,

2024-2025 futbol sezonu için 1.037.500.-EUR garanti ücret ödenecektir.

Opsiyon hakkının Kulübümüz tarafından kullanılması halinde, futbolcuya, 2025-26 futbol sezonu için 1.141.250.-EUR garanti ücret ödenecektir.

Menajerlik hizmet bedeli olarak, futbolcuya ödenecek brüt ücret tutarının %4'ü oranında ödeme yapılacaktır." ifadeleri kullanıldı.

baniya

Baniya sırada

Yerli bir stoper arayışına giren Trabzonspor, tercihini Karagümrük'ün Benin asıllı İtalyan ve Türk oyuncusu Rayyan Baniya'dan yana kullandı. Her ne kadar transfer görüşmelerinin başladığı duyurulsa da henüz imzalar atılmadı. Menajeri ve avukatının Trabzon'a geldiği 24 yaşındaki oyuncunun kısa sürede KAP'a bildirilmesi ve kendisi için İstanbul temsilcisine ödenecek paranın yanı sıra maaşını da duyurması bekleniyor.

bruno-petkovic-nenad-bjelica

Mendy ve Petkovic ısrarı sürüyor

Trabzonspor'un can alıcı bölge olarak belirlediği orta saha ve forvet pozisyonu için de çalışmaları devam ediyor. Ön liberoda Batista Mendy için Angers SCO ile kıran kırana pazarlık gerçekleştiren yönetim, AEK'ya 2-1 yenilerek Şampiyonlar Ligi play-offlarına katılma avantajını büyük ölçüdek aybeden Dinamo Zagreb'de forma giyen Bruno Petovic konusunda baskıcı tavrını devam ettiriyor. İki oyuncunun da kısa sürede imza atması hedeflenirken bir de oyun kurucu ve kanat transferi ile yaza nokta konulacak.