Bu sezona 14 transferle başlamasına rağmen bir türlü istikrar sağlayamayan ve istediği sonuçları elde edemeyen Trabzonspor son olarak Fatih Karagümrük deplasmanından 4-1'lik ağır yenilgi ile evine dönmüştü. haftaya Giresunspor'u ağırlayacak Fırtına, diğer yandan transfer konusunda da önemli adımlar atmaya hazırlanıyor.


Visca sakatlandı

Trabzonspor'un Boşnak futbolcusu Edin Visca, Hatayspor karşısında kolunun üzerine düşmüş ve aylarca sahalardan uzak kalmıştı. Fenerbahçe maçı ile sahalara dönen yıldız oyuncu bu kez de Karagümrük mücadelesinde yeniden sakatlandı ve 2 aylık bir süre daha yeşil çimlere ayak basamayacak. Durum böyle olunca sağ kanat için arayışlar başladı.


 

Djaniny yolcu

Bordo mavililer yeni transferi için kaynak bulma konusunda dört koldan çalışma yürütüyor. Takımda isteneni veremeyen isimleri göndermeyi planlayan yönetimin ilk hamlesi Djaniny olabilir. Sezon başında kontrat uzatmasına rağmen beklenen katkıyı veremeyen Afrikalının Arap kulüplerine gönderilmesi planlanıyor.


 

Masouras listede

Teknik Direktör Abdullah Avcı sağ kanat için daha önce de olumlu rapor verdiği Georgios Masouras için 'eğer uygunsa alınabilir' görüşünü bildirdi. Yunan oyuncunun sezon başında çok yaklaşan transferi Olympiakos'un parayı peşin istemesi nedeniyle gerçekleşmemişti. İki kanatta da oynayabilen 28 yaşındaki yıldız çıktığı 23 maçta 3 gol atıp 2 de asist yaptı. Kontratı 2024 yılında sona eriyor.