Dünya Kupası arasını Antalya'da geçirip ardından da Kaısmpaşa ile Kocaeli'de karşılaşan Trabzonspor, hafta içinde Samsunspor ile oynayacak. Hafta sonu ise Fenerbahçe ile zorlu mücadelede kozlarını paylaşacak. Sezonun geri kalanı için umut dolu bir başlangıç yapmak isteyen Fırtına'da transfer dönemine hazırlıklar da devam ediyor. Gelecek oyuncular kadar kontenjan boşaltmak için gidecek isimler de önem taşıyor. Gündemki en sıcak futbolcu Jens Larsen Stryger Larsen oldu.Büyük beklentilerle geldi

Sezon başında Udinese ile kontratı bittikten sonra transfer edilen Danimarkalı sağ bek, uzun süre futbol oynamamanın verdiği dezavantajla merhaba dedi. İtalyan ekibi ile sözleşme imzalamaması nedeniyle kadro dışı bırakılan deneyimli oyuncu, istenen performansı da sağlayamadı. Adana Demirspor maçında sakatlanan Bruno Peres'in yerine getirilen Larsen her ne kadar verim konusunda beklense de istenen seviyeye ulaşamadı. 

1 milyon 353 bin euro kazanıyor

Trabzonspor KAP'a yaptığı açıklama ile Jens Stryger Larsen'in sezon başına 1.2 milyon euro garanti ücret kazanacağını belirtip 153 bin euro da imza parası alacağını belirtmişti. Ücreti itibarıyla en fazla kazanan futbolcular arasında bulunan Danimarkalı bek bu beklentileri karşılayamadı.


 

Gönderilecekler arasında

Ocak ayında başlayacak tescil döneminde adı gönderilecekler listesinde bulunan Jens Stryger Larsen için ülkesi Danimarka ile bilrikte İsveç'ten teklifler olduğu yönünde iddialar dış basında yer alıyor. Trabzonspor eğer teklif gelirse kolaylık sağlayacak. Ancak burada 31 yaşındaki futbolcunun maaşından yapacağı feragat da büyük rol oynayacak.