Kourbelis'i kadrosuna katmak üzere İstanbul'a getiren Trabzonspor'da birçok isimle de yollar ayrılacak. Onlardan birine de "Kulüp bul" talimatı verildi.

Trabzonspor'da Nicolas Pepe vakti! Antrenmana çıkmıştı sıra sahaya geldi... Trabzonspor'da Nicolas Pepe vakti! Antrenmana çıkmıştı sıra sahaya geldi...

Yeni sezonun transfer çalışmalarına başlayan Trabzonspor, Yunan yıdlız Dimitris Kourbelis'i Türkiye'ye getirdi. Siopis ve Bakasetas ile birlikte top koşturacak 29 yaşındaki yıldızın 1-2 gün içerisinde imza atarak KAP'a bildirilmesi bekleniyor.


Nenad Bjelica'nın raporu doğrultusunda takımdan ayrılacak isimleri de belirleyen bordo mavililerde daha önce Vitor Hugo satılmış, Bruno Peres'in kontratı feshedilmiş ve Naci Ünüvar da Ajax'a geri gönderilmişti. Son olarak da marek Hamsik futbolu bırakma kararı almıştı. Kiralık oyuncular Yusuf Yazıcı ve Gbamin ile de devam edilmeme görüşüne varılmıştı. Gönderilmesi planlanan futbolcular arasında Fode Koita da var.


Geldiği günden bu yana yüksek maaşı ile dikkat çeken ve sakatlığının yanı sıra katkısıyla da zarar ettiren Gineli forvetle de yollar ayrılacak. Menajerine kulüp bulması yönünde talimat veren Fırtına, eğer deneyimli forvet herhangi bir takımla anlaşamazsa fesih yoluna gidebilir. Trabzonspor bir süredir yaptığı fesih anlaşmalarıyla birlikte gönderdiği oyuncularla önemli bir kontrat yükünün altına girdi.